Malatya
Giriş Tarihi : 23-04-2017 18:55   Güncelleme : 23-04-2017 18:55

Gençleri Korumak Vazifemiz

Geçtigimiz günlerde Ülkü Ocaklari Malatya Il Baskanligina atanan Emrah Yilan, Ülkü Ocaklari olarak Malatya’da uyusturucuya karsi büyük bir mücadele baslatacaklarini söyleyerek, “Uyusturucu ve madde bagimliligina karsi gençlerimizi korumak en büyük vazifemizdir” dedi

Gençleri Korumak Vazifemiz

Ülkü Ocaklari Malatya Il Baskani Emrah Yilan, ocak faaliyetleri ve çalismalari hakkinda açiklamalarda bulundu. Ülkü Ocaklari içerisinde yillardir görev yaptigini belirten Yilan, göreve geldikleri günden beri gençlere yönelik önemli faaliyetler yürütmeye çalistiklarini vurgulayarak, amaçlarinin bilinçli, bilgili, kültürlü ve egitimli bir gençlik yetistirmek oldugunu söyledi.

"GENÇLIGE NE KADAR YATIRIM YAPARSAK O KADAR IYI OLUR”

Ülkü Ocaklarinin gençlere çok büyük bir önem verdigini aktaran Yilan, “Gençlik bizim için çok önemli, bu nedenle gençlerimizi hem sosyal hem de kültürel anlamda iyi yetistirmek istiyoruz. Bunun için birçok alanda önemli ve anlamli faaliyetler yürütüyoruz. Ülkü Ocaklari olarak bizim Sosyal Faaliyet Birimimiz ile Kültür ve Sanat Birimimizin yürüttügü bazi çalismalar ve kurslarimiz var. Kültür-sanat anlaminda mehteran bölügümüzü olusturduk, faaliyetlerine basladi. Yine bunun yaninda saz kursumuz var. Egitim alaninda ise, her hafta farkli bir konuda gençlerimize sohbet veriyor ve onlari aydinlatiyoruz. Ayrica, YGS kurslarimiz var, orada da üniversiteye hazirlanan gençlerimize destek olmaya çalisiyoruz. Yine egitim alaninda yürüttügümüz çalismalara örnek olarak da: Geçtigimiz günlerde Firat Yilmaz Çakiroglu, Ömer Halisdemir ve Dede Korkut Kütüphanelerini hayata geçirdik. Bunun yaninda köy okullarimiza da büyük desteklerimiz oldu. Bu faaliyetlerimiz tüm hiziyla devam edecek. Iyi bir gençlik yetismesinden hepimiz sorumluyuz. Ülkemizin kalkinmasi ve daha iyi yerlere gelmesi açisindan gençlige ne kadar yatirim yaparsak o kadar iyi olur. Biz Ülkü Ocaklari olarak bunun farkindayiz ve bu yöndeki çalismalarimiz güçlü ve kararli bir sekilde devam edecek” ifadelerini kullandi.

“KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK”

Bütün gençleri Ülkü Ocaklarina davet eden Yilan, “Biz yaptigimiz bu tür faaliyetlere gençlerimizin katilmasini istiyoruz. Her zaman oldugu gibi gençlerimize kapimiz sonuna kadar açik. Ülkü Ocaklari olarak gençlerimize spor, sanat ve egitim gibi her alanda destek vermeye haziriz. Genel Baskanimiz Olcay Kilavuz Bey’de bunu her firsatta dile getiriyor. Amacimiz gençlerimize katki sunmak. Bu kutsal mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Çünkü gençlik bizim her seyimiz” diye konustu. Baskan Yilan, Ülkü Ocaklari olarak gençleri kötü ve zararli aliskanliklardan korumak için büyük mücadeleler verdiklerini belirterek, “Üzülerek ve içim kan aglayarak söylüyorum: Ne yazik ki ülkemizde uyusturucu denen bir illet var ve bu illet maalesef artik liselerden orta ögretim seviyesine kadar düsmüs durumda. Bizler de Ülkü Ocaklari olarak en büyük mücadelemizi bu alanda veriyoruz. Genel Baskanimiz Olcay Kilavuz’un talimati ile Türk gençligini uyusturucu ve madde bagimliligindan kurtarmak adina büyük bir savas ve mücadele baslattik. Uyusturucu ve madde bagimliligina karsi gençlerimizi korumak en büyük vazifemizdir. Bu konuda Malatya’da da gençlerimizi bilinçlendirmek ve gençlerimizde farkindalik olusturmak adina çok önemli faaliyetler yürütecegiz. Yapacagimiz programlarla ve panellerle bu konuda büyük bir adim atacagimizi düsünüyorum. Ben basin araciligiyla gençlere de seslenmek istiyorum; ‘Damarlarinizdaki asil kani bu pislikle kirletmeyin’” seklinde konustu.