Malatya
Giriş Tarihi : 11-02-2018 17:05   Güncelleme : 11-02-2018 17:05

Gençlerden Yaslilara Vefa

Yaptiklari her çalismayla takdir toplayan Hayata Dokunus Geçleri, geleneksel hale gelen huzur evi ziyaretlerini gerçeklestirdi. Gençler huzurevinde kalan yaslilari ziyaret ederek onlara çesitli hediyeler verdi

Gençlerden Yaslilara Vefa

Rahime Gül Erbas

Hayata Dokunus Dernegi, süregelen çalismalarindan biri olan “Yalniz Degilsiniz” projesi kapsaminda tekrar Malatya Huzur Evi’ni ziyaret etti. Her ay düzenli olarak yapilan bu etkinlik; gerek huzur evi sakinleri olarak gerekse çalisanlari olarak gözler yolda bir sekilde, beklenen bir durum halini aldi. Afrin ve kütüphane projesi ile yakindan ilgilenen Genel Baskan Ali Morel, huzur evi etkinliklerine pek zaman ayiramadigindan ziyaretleri, ekibi devam ettirmisti. Bu durum pek degerli yasli dostlarini derinden üzmüstü.  Ve bunun Baskan Morel tarafindan fark edilmesi üzerine ayda bir yapilan ziyaretlerin 10 günde bir yapilmasina karar verilmistir. Bu karar neticesinde ayda 3 kez ziyaret edilmeye baslanacaktir.  Her ziyarette davullar ve zurnalar ile giden Hayta Dokunus Dernegi, bu ziyaretlerinde Afrin Operasyonu’nda sehit düsen askerlerimiz için eglence tertip etmek yerine, saz esliginde en derin duygularla türküler söyleyerek dertlestiler.

TOPLUMSAL DAYANISMA VE ILETISIM IÇIN ÇOK ÖNEMLI

Hayata Dokunus Gençligi Genel Baskani Ali Morel yaptigi açiklamada sunlari dile getirdi: “ Huzur evi ziyareti, gençlerimizin sosyal sorumluluklarinin farkina varmalari açisindan çok önemli. Bu ziyaretle gençlerimizin yaslilarla sohbet ederek, hayat tecrübelerinden kesitler dinliyorlar.  Ve yaslilarin nasil bir süreçten geçtiklerine sahit oluyorlar. Bu tür faaliyetler, toplumsal dayanisma ve iletisim, gençlerimizin kültürel ve sosyal fikirlerinin gelismesinin saglanmasi açisindan büyük önem tasiyor. Dönemin tüm degerlerine sahip çikan ve hedeflerinin iyilik oldugunu unutmadan ilerleyen bu gençler, bizlere sevginin her halini göstermeye devam ediyor.”