Genel
Giriş Tarihi : 14-06-2021 13:20   Güncelleme : 14-06-2021 13:20

Gençler İçin Kitap Vakti

Malatya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nce gençlerde kitap okuma bilincinin kazandırılması için faaliyetler devam ediyor. Kitap Okuma Halkaları etkinliği ile 12-24 yaş arası tüm gençler 8 haftada 8 kitap okuyacak.

Gençler İçin Kitap Vakti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Hayat Okumaları, Sahabe Hatıraları, Bozuk Satıh, Kafama Takılanlar, Kalbe Dokunan Hikayeler, Bizi Kim Beğenecek, Gençlerle Hayata Dair ve Gençlerle Gönül Gönüle isimli eserler 8 haftalık sürecek Kitap Okuma Halkaları ile gençler tarafından okunacak. Malatya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünden alınan bilgiye göre, programa hem erkek hem de kız gençler katılabilecek. 10 ar kişiden oluşacak gruplar ile 8 haftalık çalışma yürütülecek. Her hafta bir araya gelinerek okunan kitabın kritiği yapılırken, gençler kitabın yazarı ile online söyleşide bir araya gelecek.

Gençlik Koordinatörlüğü tarafından yürütülen faaliyetleri gıpta ile takip ettiklerini belirten Malatya İl Müftüsü Veysel Işıldar,” Genç demek hazine define demektir. Bu manada her bir çocuğumuz gencimiz anne babasının, milletimizin ve devletimizin en kıymetli hazineleridir. Milletimizin ve devletimizin istikbali, Allah’ın izniyle milli ve manevi değerlerle donatılmış olan siz gençlerimizin eliyle şekillenecektir. Onun için okuyan gençliğe çok ihtiyacımız var. Kitap okuma alışkanlığı özellikle ‘Z’ kuşağı olarak tabir ettiğimiz gençlerimizde ne yazık ki üzülerek ifade edeyim ki zayıflamış vaziyette. Okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, gerektiğinde yazan bir nesil ve gençlik için okuma elzemdir. Gençlik Koordinatörlüğümüzce gençlerimize okuma alışkanlığını kazandırmak için düzenlenen programlarımız ile gençlerimizin İslam ışığında yürüdüğünü ve Allah’ın emirlerini anlamada bir adım daha ileriye gittiğini görüyoruz.” dedi.

Tüm gençleri programa davet eden Müftü Işıldar,” Güzel kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk emri okudur. Onun için inşallah bizde hep birlikte Bismillahirrahmanirrahim diyerek kitap okumaya başlayacağız. Çünkü beslemeyle başlanan her şeyin başında da ortasında da sonunda da bereket vardır. Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem) bir hadisi şerifte ‘Besmelesiz başlanan her ne olursa olsun sonu ebterdir.’ diye buyuruyor. Yani onda hayır ve bereket yoktur. İnşallah okuyacağız. Gençlerimizi Gençlik Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen bu güzel programda bir arada görmek bizleri mutlu edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla