Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 20-05-2021 17:59   Güncelleme : 20-05-2021 17:59

Gençler El Sanatlarını AVM’de Sergiledi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri devam ediyor. Kutlama programı Kapsamında Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Gençlik merkezlerinde üretilen el sanatları Malatya Park AVM’de sergilendi.

Gençler El Sanatlarını AVM’de Sergiledi

Serginin açılışına katılan Malatya Valisi Aydın Baruş, kurdele kesimi öncesi yaptığı konuşmada gençlere seslendi.  Verilen emeklerin değerli olduğunu kaydeden Vali Aydın Baruş burada yaptığı konuşmada ise; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası nedeniyle, Malatya’daki faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerimizde  faaliyet gösteren değerli gençlerimizin yapmış olduğu resimler ile birlikte ortaya koydukları el emekleri sergimizi bugün açıyoruz.  Bilindiği gibi Pandemi tedbirleri nedeniyle sınırlı olarak etkinliklerin yapıldığı bu haftada gençlerimizin ortaya koymuş oldukları ürünler gerçekten bizim için çok değerlidir. Çünkü Atatürk ‘Gençler Cumhuriyeti Bizler Kurduk. Bunu Yüceltecek olanlar Sizlersiniz’ diyerek onlara hitap etmişti. Onun emanetlerini ve kurutuluş savaşında canlarını feda eden ceddimizin Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizin, hem eğitimlerini devam ettirmeleri, hem de sanatsal ürünleri ortaya koymaları bizleri duygulandırdı.  Bu münasebetle sergide yer alan ürünlerim meydana gelmesinde emek sarf eden gençlerimizi tebrik ediyorum.  Ayrıca burada sanatseverlere Müzik dinletisi sunan gençlerimizi de tebrik ediyorum. Onların da ellerine Sağlık. Allah bu sergiyi hayırlı ve uğurlu etsin” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesiminin ardından açılan sergideki ürünleri inceleyen Vali Baruş, usta öğreticiler ve kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ebru standında ebru çalışması da yapan Vali Baruş, gençlere başarılar dileyerek ayrıldı. Açılışa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, Kültür ve Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Program sonunda Gençlik Merkezi Halk Müziği Korosu konseri verildi.

A.Vahap Kaygusuz –Hanife Yiğit