Malatya
Giriş Tarihi : 18-05-2017 17:40   Güncelleme : 18-05-2017 17:40

Gençler Bu sefer Kuluncak’a El Atti

Hayata Dokunus Gençleri Malatya projelerine ara vermeden devam ediyor. Malatya’da ve ilçelerde toplamda belirledikleri 28 okulun Araç-gereç, tamirat ve bakimini üstlenen gençler, ikinci okul olarak Kuluncak Asagi Sultanli Ilkokulunda çalismalarina basladi

Gençler Bu sefer Kuluncak’a El Atti

>>M. ALI GÜNAYDIN

Yaptiklari projeler ile dillerden düsmeyen Hayata Dokunus Gençleri, Malatya'da 13 ilçede 15 okul tamiri projelerinde ikinci okul olarak Kuluncak Asagi Sultanli Ilkokulunda çalismalarina basladi. Okulun iç dis tamirati, onarim, okul araç gereçlerini karsilayan gençler, okulun ögrencilerinin kisisel ihtiyaçlarini ve hediyeleri ile Kuluncak Asagi Sultanli Ilkokulunda bir gün içinde büyük bir degisimi gerçeklestirdiler. Gösterdikleri tüm çalismalar ve etkinlikler ile hayatlara renk katan, umut olan gençler genç nesillere yol gösterici oldular.

“YAPTIGIMIZ IS GÖNÜL ISI”

Hayata Dokunus Dernek Baskani Ali Morel, "Yaptigimiz her çalismamizi gözlerimiz dolarak yapiyoruz. Peygamber Efendimiz Muhammed (s.a.v )  bir hadisi vardir, 'Seytan tek veya iki kisi olana sikinti verir. Eger üç kisi olurlarsa onlara sikinti veremez.’ diye buyuruyor. Biz bir degil, iki degil yüzlerce kisiyiz. Gönül rahatligimiz ve birligimiz bundan gelmektedir. Yaptigimiz is gönül isi zaten bizimde davamiz da gönül kazanmak. Bugün projemizin ikinci okulundayiz. O kadar mutluyuz ki tarifi anlatilmayacak kadar yüce.  Her gün yeni bir çocugun gülüsünün sebebi olmak onlarin yaninda olmak iste bizim tek meselemiz bu, magdurun yaninda olmak. Onlarin dertlerine bir nebze de olsa derman olabilmektir” seklinde konustu.

“BÖYLE GENÇLERI GÖRMEK…”

Kuluncak halki adina gençlere tebrik ve tesekkürlerini dile getiren Kuluncak Asagi Sultanli Ilkokulu ögretmeni ise, “Ilk öncelikle çok saskinlik içindeyim. Ben Hayata Dokunus Baskani Ali Morel’e okulumun ve ögrencilerimin durumunu anlatali bir kaç gün bile olmadi. Hemen dönüs yapan ve gelen basta baskanimiza ve tüm ekibimize çok tesekkür ediyorum. Böyle gençleri görmek, bize el uzatan gençleri görmek öyle güzel bir duygu ki! Ögrencilerimin abileri, ablalari oldular. Onlara yol gösteren örnek gençler oldular" diyerek duydugu mutlulugu dile getirdi.