Spor
Giriş Tarihi : 25-10-2021 12:45   Güncelleme : 25-10-2021 12:45

Genç Karateciler Sensei Öner’den Eğitim Aldı

Türkiye Karate federasyonu 5. Dan Sensei Haluk Öner,  Malatyalılara özel karate semineri düzenledi.

Genç Karateciler Sensei Öner’den Eğitim Aldı

Türkiye Karate federasyonun herkes tarafından sevilen, saygı duyulan hocası, Sensei Haluk Öner bu hafta sonu, Malatya’ya gelerek Malatyalı karatecilere Çelik Spor Kulübü’nde özel seminer verdi. Yıllarca bir çok alanda emek vermiş, kendini yetiştirmiş ve Karate'nin  Dövüş Sırları üzerine isimli Karate do Sanatında ilk ve tek kitabını yazan yazar Haluk Öner, minik sporcular ile bir araya geldi. Teknik-taktik ve savunma konusunda gelişmeleri için Karate’nin en temel teknikleri olan, olmazsa olmazlarından, KİHON , KATA, KUMİTE üzerine bire bir soru cevapla şeklinde, antrenman yaptırdı.

Seminer sonrası açıklamada bulunan Sensei Haluk Öner Malatyalıları çok sevdiğini Malatya Karate'sinin gelişip ilerlemesi için gönüllü olarak seminere geldiğini ifade etti.

JSKA ( Japon Shotokan Karate Assocıatoın) Türkiye Malatya Temsilci'si aynı zamanda Çelik Spor Kulübü başkanı, milli hakem ve Antrenör,  Muhammet Kemal Gülşen ise; “Malatyalılara her zaman gönül kapısını açıp tüm bilgi ve birikimlerini paylaşmış olan, Sensei Haluk Öner hocamız İstanbul'dan gelip bizleri onurlandırdı. Kendisine bu konuda çok teşekkür ederiz. Malatya Karate'sinin gelişimi için elimizden gelenin her zaman en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Program Seminere katılan öğrencilere Katılım Sertifikası verilerek son buldu.

>> Ebubekir Atilla