Eğitim
Giriş Tarihi : 17-11-2012 10:37   Güncelleme : 17-11-2012 10:37

Geleneksel çocuk oyunlari yasatmak ve tanitmak projesi

Comenius Programi kapsaminda Avrupa ülkelerinden Malatya’ya gelen “Geleneksel Çocuk Oyunlarini Yasatmak ve Tanitmak” isimli proje ortagi ögretmenler, Il Milli Egitim Müdürlügü'nü ziyaret ettiler.

Geleneksel çocuk oyunlari yasatmak ve tanitmak projesi

Türk Telekom Ortaokulu Müdürü Ahmet Yildizhan, proje ortaklari ülkelerin ögretmenleri ile birlikte Il Milli Egitim Müdürü Mehmet Bulut'u makaminda ziyaret etti. Il Milli Egitim Müdürü Bulut, “Ispanya, Italya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya'dan gelen ögretmenler ilimizdeki Türk Telekom Ortaokulu'nun hazirlamis oldugu ve ülkemize ait Geleneksel Çocuk Oyunlarini Yasatmak ve Tanitmak isimli projelerini paylasmak ve 2 yil sürecek çalismanin ilk adimlarini atmak için buradalar. Türk Telekom Ortaokulumuzun Hayat Boyu Ögrenme Projesi çerçevesinde hazirladiklari projenin uygun bulunmasi bizi son derece memnun etmistir. Konuklarimiz 3 gün süreyle ilimiz tanimak ve proje ile ilgili çalismalar yapmislar ve yarin ilimizden ayrilacaklar. Avrupa ülkelerine tanitmak amaciyla hazirladiklari projenin ön bilgilendirme ve çalismalari yapmak için gelen ögretmenlerimize tesekkür ediyorum ve hazirlayip yürütecekleri Ingilizce “Do you play whit me' isimli projenin basarili olmasini diliyorum” ifadelerini kullandi.
“Bilindigi gibi Comenius Programi okul egitimindeki kaliteyi artirmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmek amaciyla baslatilmis bir çalismadir” diyen Bulut, daha sonra sunlari söyledi:
“Okullar ve ögretmen yetistiren kurumlar arasinda uluslararasi isbirligi ve degisimi tesvik eder, pedagojik metotlar ve materyaller gelistirmeyi tesvik eder. Okullarin idaresine yönelik güzel çalismalarin ve yeniliklerin uluslararasi boyutta yayginlastirilmasini destekler, egitimde dislanma ve okulda basarisizlikla mücadelede, özel egitime ihtiyaç duyan ögrencilerin entegrasyonu ve egitimin bütün sektörlerinde firsat esitligini tesvik eden yöntemler gelistirir ve bunlari yayginlastirir. Okul egitiminde ve okul egitiminde görev yapan personelin egitiminde bilgi ve iletisim teknolojilerinin (BIT) kullanimini tesvik eder.”