Asayiş
Giriş Tarihi : 24-03-2015 12:03   Güncelleme : 24-03-2015 12:03

Gelecegimiz Uyusuyor!

Himayeye Muhtaç Yasli, Çocuk ve Kadinlar Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi (HIMYAÇ-DER) Genel Baskani Ece Budan, uyusturucunun tüm Türkiye’de oldugu gibi Malatya’da da ciddi bir sikinti oldugunu dile getirerek, “ Gençlerimiz bu batagin içine çekilmek isteniyor, el ele verip gençligi kurtarmaliyiz” dedi

Gelecegimiz Uyusuyor!

Gençligimiz için en büyük tehlike olarak görülen uyusturucu kullanimi öyle bir safhaya ulasti ki gerek saticilar gerek bagimlilar artik çevredekileri bile umursamadan alis verislerini rahatlikla yapabiliyorlar.  Gençleri uyusturucudan uzaklastirmak için her ne kadar çagrilar, yürüyüsler yapilsa,  verilen egitimler artirilsa da ülkemizde uyusturucudan hayati son bulanlarin sayisi giderek artiyor.

TÜRKIYE’NIN ÜSTÜNE OYNANAN BÜYÜK OYUN

Hükümetin uyusturucuya karsi attigi yeni adimlarin olumlu sonuçlar verecegi düsüncesinde olan Himayeye Muhtaç Yasli, Çocuk ve Kadinlar Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi Genel Baskani A. Ece Budan, Türkiye ‘de oldugu gibi Malatya’da da uyusturucunun ciddi bir sikinti oldugunu dile getirdi.

Budan, sunlari aktardi: “Biz geçtigimiz haziran ayinda bonzai ile ilgili açiklama yaptigimizda herkes “mümkün degil” dedi. Ama sonuçlari hepimiz gördük. Madde bagimliligi ile ilgili çok ciddi sorunlarimiz var. gençlerimiz bu batagin içine çekilmek isteniyor. Bu Türkiye’nin üzerinde oynanan büyük oyunlardan biri…

DERNEK OLARAK CIDDI ÇALISMAMIZ VAR

Bizim dernek olarak bununla ilgili çok ciddi çalismalarimiz oldu, Ilgili makamlara da bu konudaki görüslerimizi aktardik. Özellikle yavas yavas farkli sekilde de çalismalarimiz var, netlesince basinla da paylasacagiz. Farkli yollarla da gençlerimizi zehirlemeye çalisiyorlar. Sadece bu madde bagimliligi ile ilgili degil. Yalniz sunu da söyleyebilirim Malatya son birkaç aydan beri bir rahatlama evresine girdi.  Yetkililer bu konunun ciddi olarak üstüne gitmeye basladi. Biz de takipçisiyiz. Gidilmedigi takdirde yine çikar konusuruz.


EMNIYET TESKILATI ÖNEMLI ÇALISMA BASLATTI

Suan emniyet teskilatimiz. Narkotik subemiz bu konuda önemli bir çalisma baslatti. Basinin da bu konuda çok büyük katkisi oldu, özellikle Sonsöz Gazetesi’nin madde bagimliligi ile ilgili önemli haberleri oldu.

MALATYA’DA HER TÜRLÜ MADDE BAGIMLILIGI VAR

Bonzai dahil her türlü madde bagimliligi her ilde oldugu gibi Malatya’da da var.  Buradan ailelere de sizin araciliginizla seslenmek istiyorum; bu sadece polisin yapacagi bir is degil, buna aile, polis ve tüm toplumun müdahale etmesi lazim. herkes bu konuya gönül verip takipçisi olmali. Yeni çikan yasayi memnuniyetle karsilamakla birlikte yeterli bulmadigimi da söylemek isterim. 

KURTULMAK ISTEYENLER TEHDIT EDILIYOR!

Bize ailelerden o kadar çok müracaat geliyor ki, hem anlatiyorlar hem de çok korkuyorlar. Bu bataga düsen çocuklari rahat da birakmiyorlar. maalesef kurtulmak isteyen çocuklarimiz tehdit ediliyor. Korkmadan yilmadan mücadele etmeliyiz. Korktukça bu olay çig gibi büyüyecek. Çünkü yas ortalamasi çok düstü. Sunu da ifade etmek isterim ki mevzu kiz çocuklarimiza da sirayet etti. Madde bagimlisi olan kiz çocuklarimizin sayisi da giderek artmakta.”