Malatya
Giriş Tarihi : 09-10-2014 11:48   Güncelleme : 09-10-2014 11:48

Gecikmeli Tedbir Tepki Çekti

Bir aileye mezar olan Malatya Sivas karayoluna yönelik alinan önlemler, yolu kullananlarin gözünden kaçmadi! Feci kaza sonrasinda bölge uyari levhalariyla donatildi, alana toprak döküldü. kaza sonrasi alinan tedbirler olumlu karsilandi ancak, “ Tedbir alinmasi için illa ki ölüm mü olmasi lazim?” sorularini da beraberinde getirdi

Gecikmeli Tedbir Tepki Çekti

Yaklasik bir ay önce Amasya’daki yakininin dügününden dönerken Hekimhan’in Hasançelebi Mahallesi yakinlarinda TCDD için yapilan köprü menfezine uçarak 6 kisinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasi sonrasi yolda tedbirler alindi. Köprü çalismasinin oldugu alana toprak döküldü. Bölge uyari levhalariyla donatildi.

TEDBIR NEDEN ÖNCE ALINMADI?

Feci kaza sonrasi Malatya Sivas karayolunda arttirilan tedbirler birçok soruyu da beraberinde getirdi.  Kazanin oldugu alana toprak döküldügünü, uyari levhalarinin arttirildigini gören sürücüler, durumu bir yandan olumlu karsilarken bir yandan da “Neden bu tedbirler daha önce alinmadi, tedbir alinmasi için birilerinin ölmesi mi gerekiyor? sorularini sormaktan kendini alamadi.

SÜRÜCÜLER TOZDAN SIKAYETÇI

Öte yandan bayram için ülkenin dört bir yanindan memleketine gitmek için yola çikan, Malatya Sivas karayolunu kullanmak zorunda kalan birçok sürücü ise, yol boyu toz bulutuna maruz kaldi. Sürücüler, Türkiye’nin birçok yerinde yol çalismasi oldugunu ancak hiçbirinin bu karayolu kadar sikintili olmadigini dile getirerek, yollarin sulanmamasina tepki gösterdi.

BIR AILE YOK OLMUSTU

Hekimhan’in Hasançelebi Mahallesinde yaklasik bir ay önce meydana gelen trafik kazasinda minibüsün TCDD için yapilan köprü menfezine uçmasi sonucunda ayni aileden 6 kisi ölmüstü, 4 kisi ise yaralanmisti.. Feci kazaya ugrayan ailenin Sanliurfa’nin Siverek ilçesinden oldugu ve Amasya’dan yakinlarinin dügününden dönmekte olduklari belirtilmisti. Araç içerisinde sikisan cesetler saatlerce AFAD ekiplerince yapilan çalisma sonucunda çikartilmisti. Kazada, Salih Serhat (51), Zeliha Isik (26), Zehra Isik (19), Bilgin Isik (49), Müslüm Er (6) ve Özlem Isik (21) hayatini kaybetmisti. Bu arada, köprü insaati nedeniyle bölgede sürücüleri uyarici herhangi bir levha ve uyarici isaret bulunmadigi ileri sürülmüstü.