Malatya
Giriş Tarihi : 17-03-2015 12:07   Güncelleme : 17-03-2015 12:07

Gazeteciler konfederasyonu Erzurum’da toplandi

Akdeniz, Dogu Anadolu, Ege, Güney Dogu Anadolu, Iç Anadolu, Karadeniz, Marmara ve Medya Ihtisas Gazeteci Dernekleri Federasyonlarinin bir araya gelerek güç birligi yaptiklari Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Kis Turizmi’nin baskenti Erzurum’da toplandi. Iki gün süren ziyaretlerin yani sira, Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu’da olagan toplantisini Erzurum’da yapti.

Gazeteciler konfederasyonu Erzurum’da toplandi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Baskani Nuri Kolayli, Genel Baskan Vekili ve Dogu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Baskani Feridun Fazil Özsoy ile yönetim kurulu üyeleri, ilk gün Erzurum’un tarihi Yakutiye, Çifte Minareli Medrese, Rüstempasa Bedesteni ve Erzurum Evleri’ni gezdi, yöresel ürünlerin satildigi çarsida alisveris yapti. Konfederasyon Yönetim Kurulu ayrica, konakladiklari Palandöken Kayak Merkezi’ni de gezme firsati buldu. Konfederasyon Yönetimi ayrica Erzurum’un düsman isgalinden kurtarilisi  sebebiyle düzenlenen resepsiyona katildilar.

 Tarihi ve kültürel mekanlari gezen heyet son olarak Erzurum Valisi Ahmet Altiparmak ve Büyüksehir Belediye Baskani Mehmet Sekmen’e ziyarette bulundular.

Vali Ahmet Altiparmak, ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirdi, basinin kentlerin tanitiminda önemli görevler üstlendigini ifade etti.

 Gazeteciler Konfederasyonu Genel Baskani Nuri Kolayli da, Gazeteciler Konfederasyonu olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde Baskanlar Kurulunu toplayarak gazetecilerin sorunlarini tartistiklarini ve çözüm önerileri getirdiklerini belirtti.

Heyet daha sonra Erzurum Büyüksehir Belediye Baskani Mehmet Sekmen’e ziyarette bulundu.  Heyet üyeleriyle yakindan ilgilenen Baskan Sekmen, konuklarini belediye meclisi salonunda kabul etti. Türkiye’nin degisik yörelerinden gazetecileri Erzurum’da agirlamaktan mutlu olduklarini ifade eden Sekmen,  Gazeteciler K onfederasyonu’nun yönetim toplantisi için Erzurum’u tercih etmesinden dolayi tesekkür etti,  Baskan Kolayli’ya Oltu tasi tespih hediye etti.

  Öte yandan Konfederasyon Yönetimi Genel Baskan Nuri Kolayli baskanliginda toplandi.  Toplantida konfederasyonun önümüzdeki süreçte yol haritasi hakkinda fikir alisverisinde bulunuldu, gündemindeki konulari görüstü. Toplanti sonrasinda Basin Ilan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan da Erzurum’daki yerel ve bölgesel gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi.

 Genel Baskani Nuri Kolayli, “Gazeteciler Konfederasyonu olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde Baskanlar Kurulunu toplayarak gazetecilerin sorunlarini tartisiyor ve çözüm önerileri getiriyoruz öte yandan da Türkiye’de ‘Baris Dili’ni kullanmayi amaçliyoruz. Bu amaç dogrultusunda Ilk toplantimizi Siirt’te, ikincisini Edirne’de yaptik. Simdi de Erzurum’da Yönetim Kurulumuzu topladik. Burada da Anadolu Basinin sorunlarini konustuk” dedi.

Gazeteciler Konfederasyonu Gene Baskan Vekili Feridun Fazil Özsoy da, “ Türkiye’nin önemli kis turizm merkezi Erzurum’da Gazeteciler Konfederasyonun Yönetim Kurulunu agirladigimiz için mutluluk duyuyoruz. Hem yönetim kurulu toplantisi yaptik, hem de kentimizin tarihi ve kültürel degerlerini misafirlerimize gezdirdik. Sayin Valimiz  Ahmet Altiparmak ve Büyüksehir Belediye Baskanimiz Sayin Mehmet Sekmen’e gösterdikleri ilgi ve desteklerden ötürü tesekkür ederiz”diye konustu.

 Gazeteciler Konfederasyonunun Yönetim Kurulu Toplantisina bölge illeri ile birlikte Ankara, Istanbul, Bursa, Konya, Antalya, Trabzon, Hatay, Mardin, Bilecik, Yozgat, Urfa, Osmaniye, Aydin, Edirne, Agri, Siirt, Giresun, Ordu, Malatya, Elazig, Bayburt, Bingöl, Mus, Artvin illeri katildi.