Malatya
Giriş Tarihi : 30-11-2021 16:06   Güncelleme : 30-11-2021 16:06

Gazeteci Tokgün Evine Kavuştu

24 Ocak 2020’de meydana gelen depremde evi yıkılan Gazeteci Mehmet Tokgün yeni evine kavuştu.

Gazeteci Tokgün Evine Kavuştu

Pütürge ilçesinde depremde evi yıkılan ve zor günler yaşayan Gazeteci Mehmet Tokgün’ün yeni evine kavuşması için Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, gazetecinin hak sahibi olmasının ardından ev ihtiyacının karşılanması için girişimlerde bulundu. Pütürge’nin Döngel Bağları mevkiinde yapılan tek katlı deprem evlerinden birinin sahibi olan Gazeteci Mehmet Tokgün evinde ziyaret edildi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük gazeteci Mehmet Tokgün’ü evinde ziyaret etti.

Depremde evi yıkılınca ne yapacağını şaşırdığını kaydeden Tokgün “Canımızı kurtardık ama evimiz yıkılmıştı, ne yapacağımız bilemedim. Belediye Başkanına söyledim beni asla yalnız bırakmadı. Bu gün bu eve kavuştum, hayal dahi etmiyordum. Mükemmel bir evim oldu, ahırı da yanında.İhtiyacımıza dört dörtlük cevap veriyor. Çok mutluyum. Allah Devletimize zeval vermesin, Başkanlarıma ve Milletvekilime teşekkür ediyorum. Böyle bir evim olacağını asla hayal etmemiştim, hayalim gerçek oldu” dedi.

Gazeteci Mehmet Tokgün’ün yıllardır Pütürge’nin hizmetinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mikail Sülük “Gazetecimizin ev sahibi olması bizleri de mutlu etti. Hayırlı olsun” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Gazeteci Tokgün’ün evine kavuşmasından dolayı memnun olduğunu belirterek “depremde evim yıkıldı ne yapacağım diyordu. Kısa sürede tek katlı ve ahırı oılan site şeklindeki bu eve kavuştu. Depremin yaraları işte bu evlerle sarılıyor, ev sahibi olanların mutluluğunu görmek lazım. Mehmet kardeşimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Ziyaret sırasında Gazeteci Mehmet Tokgün’e çeşitli hediyeler verildi.

>> Ebubekir Atilla