Spor
Giriş Tarihi : 16-05-2013 09:46   Güncelleme : 16-05-2013 09:46

Futbolun gülen yüzü olmaya çalistilar

Sanica Boru Elazigspor Teknik Direktörü Yilmaz Vural, her zaman futbolun gülen yüzü olmaya çalistigini söyledi.

Futbolun gülen yüzü olmaya çalistilar

Malatya Inönü Üniversitesi 19. Bahar Senlikleri kapsaminda üniversite ögrencileriyle bir araya gelen Sanica Boru Elazigspor Teknik Direktörü Yilmaz Vural, Türk futboluyla ilgili birçok konuda çarpici açiklamalarda bulundu.
Vural, Türkiye’de herkesin mutlu ve hak ettigi yerde olmasini istedigini belirterek, “O gün ki siyasette güncel olan neyse kendisine yakin olanlari bir yerlere getiriyorlar. Bunlarla iliski kuramiyorsaniz, bir isin içine girmeniz mümkün degil. Türkiye’nin gerçegi budur. Dolayisiyla bu ülke, bu tarzini degistirmezse maalesef bizler hiçbir sey olamayiz. Çünkü bu taraflar ve güçler hep yer degistirecek. Benim hayalim Türkiye’de tarafsiz davranilsin, ayrilik ve görüs farkliliklari kavgaya dönüsmesin. Bu anlamda Türkiye’de son gelismeler beni de çok mutlu ediyor. Bu ülkede hepimiz birlikte yasiyoruz. Dolayisiyla öyle bir ülke hayal ediyorum ki, herkes oldugu konumdan mutlu olsun” dedi.
Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yasanan olaylara da deginen Vural, sunlari söyledi: 
“Maalesef agzi, burnu, gözü olan ve insana benzeyen birçok canavar var içimizde. Ve bunlarin kabahati yok. Yönetenler olarak o kadar sertlestiriyoruz ki olayi. Neticede bizim yaptigimiz bir gösteri. Futbol bir gösteridir. Insanlar eglenmek için buraya gelirler. Amacinin disinda davranmaya basladik. “Basarili olalim da her sey mubahtir. Ne olursa olsun.” Böyle düsünüp, insanlari geriyoruz.”
Tecrübeli teknik adam, “Maçin heyecanina bile dayanamayip, kalp krizi bile geçirdiniz? Maç içindeki heyecaninizi neye bagliyorsunuz?” sorusuna, “Nereden biliyorsunuz numara yapmadigimi? Antalyaspor-Elazigspor maçinda 3-0 galiptik. Ben hastaneye gittikten sonra 6-0 oldu. Bu bir sov. Yani bu bir gösteri. Beni seyrediyorlar, oyunculari seyrediyorlar. Insanlar keyif almaya gelmisler. Ben futbolun hep gülen yüzü olmaya çalistim. Yani bunun bir müsabaka oldugu algisini anlatmaya çalistim. Oyuncu dövmeme kadar. Bakin insanlar hala unutmuyor. Bu kadar ciddi bir is degil” cevabini verdi.
Futbolla siyasetin iç içe oldugunu savunan Yilmaz, “TFF kendi iradesiyle baskanini seçemez. Bu nasil özerklik? Maalesef biz hala Padisah kültüründen kurtulamiyoruz? Biz halen demokratiklesmeyi, birlikte bir seye karar vermeyi bilmiyoruz. Bize bu özerkligi verdiler ama biz bu özerkligi kullanamiyoruz” görüsünü öne sürdü.