Spor
Giriş Tarihi : 04-08-2021 19:09   Güncelleme : 04-08-2021 19:09

Fofana ’dan Taraftara Söz!

Yeni Malatyaspor ’un 2019 yılında Konyaspor’dan transfer ettiği Moryke Fofana kulübün yayın organları ile gerçekleştirdiği röportajda Malatya ile ilgili,” Malatya; sempatik, güzel ve küçük bir şehir. Çok dışarı çıkan bir insan değilim. Tesis ile evim arasında gidip geliyorum. Çünkü ben, daha çok futbola odaklanmak istiyorum.” dedi.

Fofana ’dan Taraftara Söz!

Yeni Malatyaspor’un yaşadığı son 2 talihsiz sezonda performansı ile göz dolduran Fildişili oyuncu, gelecek sezon için taraftara söz verdi. taraftarın kendileri için önemli olduğunu söyleyen Fofana,” Evimde dinleniyorum. Daha sonra antrenmana çıkıyorum. Malatya'nın insanı da iyi, çok sempatikler. Hepsine teşekkür ediyorum. Sadece biraz deprem korkutuyor. Onun dışında her şey yolunda. Taraftara söz veriyorum. Bir daha aynı şeyleri yaşamayacaklar. Onlar yoksa biz de yokuz. Biz onlarla varız. İnşallah yeniden Avrupa kupalarına gideceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Futbol kariyerinde 21 numaranın öneminden bahseden Fofana,” 21 numaralı formayla büyük başarılar elde ettim. Bunun ilginç bir hikâyesi var. Ben Afrika'da oynadığım zaman ya 9'u ya da 7'yi giyerdim. Sonra Norveç'e transfer oldum. Norveç'te 9 ve 7 dolu olunca 21 numarayı aldım. Orada, futbol anlamında hayâl edemeyeceğim güzel şeylere imza attım. Ardından Fransa'ya gittim. Fransa'da da 21'i almak istedim; ama benden yaşça büyük biri vardı. Bana başka bir numara verdiler. Ama Norveç'te yapabildiklerimi Fransa'da yapamadım. Konyaspor beni isteyince "21 numara varsa gelirim" dedim; çünkü benim için çok önemli. 21 ile çok güzel şeyler yaptım. Aslında uğur getirdiğine inanıyorum.” diye konuştu.

Emekli olduğunda en büyük hayalini açıklayan yetenekli oyuncu,” Kariyerimi bitirdikten sonra tek bir hayâlim var; yetim çocukları toplayıp, onları futbol alanında eğitim vermek. Ayrıca matematik, fen bilimleri açısından da eğitmek, özel öğretmenler tutup onlarla ilgilenmek, hayatları boyunca yanlarında olabilmek... Tek hedefim bu.” sözlerini kullandı.

Yeni Malatyaspor’da 21 numaralı formayı giyen Moryke Fofana’nın sözleşmesi 30 Haziran 2021 tarihinde sona ermişti. Kulüp tarafından sözleşmenin uzatıldığına veya transfer edileceğine dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Ebubekir Atilla