Malatya
Giriş Tarihi : 30-06-2014 12:50   Güncelleme : 30-06-2014 12:50

Firtina çatilari uçurdu

Devlet Hastanesinin elektrigi kesildi hastalar asansörlerde mahsur kaldi

Firtina çatilari uçurdu
 


Malatya’da Cumartesi günü ögleden sonra meydana gelen siddetli rüzgar ve firtina nedeniyle bazi binalarin çatisi uçarken, agaçlar devrildi, Devlet Hastanesinin elektrikleri kesildi. Hastalar ve yakinlari asansörlerde mahsur kaldi.

DEVLET HASTANESINDE ELEKTRIK KESILDI

Cumartesi günü Malatya Merkez de etkili olan firtina ve asiri rüzgar Malatya Devlet Hastanesi'nin elektriklerinin kesilmesine neden oldu. Ameliyata alinan hastalar servislere çikarilamazken, hastalar yogun bakima da bekletildikten sonra servislere alindi. Bu arada Devlet Hastanesinin asansörlerinde çok sayida hasta ve hasta yakini asansörlerde mahsur kaldi. Alarmin birkaç kez çaldigi hastane de mahsur kalan vatandaslar yaklasik 50 dakika sonra kurtarilabildi. Hastanede jenaratörler de devreye girmeyince Cumartesi günü Devlet hastanesinde tam bir elektrik krizi yasandi. Hastalar ve hasta yakinlari bu çagda elektrik olmamasini degerlendirip jenaretörlerin devreye girmemesine adeta isyan ettiler. Güç durumda kalan hastane personeli ise tüm olumsuz kosullara ragmen hastalara müdahale ederek ameliyatlarini yapmaya devam ettiler. Hasta yakini Turan Kinoglu ve Nevzat Yatmankan, jeneratörlerin devreye girmemesine tepki göstererek yetkililerin konuyla ilgilenmelerini istediler.

Yesiltepe mahallesinde üzerine agaç düsmesi sonucu yaralanarak Devlet Hastanesi'ne getirilen bir kadin ise, elektriklerin olmamasi nedeniyle Turgut Özal Tip Merkezi'ne sevk edildi.

Yesiltepe Seyran Mahallesi'nde ise agaçlar kökünden söküldü. Seyran Mahallesi Muhtari Zihni Dönmez, asiri rüzgar nedeniyle kökünden sökülen agaçlarin araçlarin üzerine devrildigini ve çatilarin çöktügünü belirtti. Siddetli rüzgar da çatisi çöken Yesiltepeli  Gani Sahin Mustafa Erdogan, çatilarinin devrildigini söyledi. Diger yandan Yesiltepe mahallesinde bulunan Malatya Askeri Hastanesi'nin çatisinin bir bölümü de çöktü.

Öte yandan Cumartesi günü aksam saatlerinde Yesilyurt Caddesi Kayisi Arastirma Istasyonu yanindaki çaliliklarda yangin çikti. Çalilik yangini itfaiye ekipleri tarafindan söndürüldü.

Yeni devlet Hastanesi ile Yeni Cami yanindaki iftar çadiri yerinden sökülürken ekipler çadiri eski haline getirmek için uzun süre çalistilar.