Malatya
Giriş Tarihi : 11-05-2017 17:56   Güncelleme : 11-05-2017 17:56

FIRAT EDAS Kaçak Avinda!

Firat EDAS, bünyesindeki uzman ekiplerle Elazig, Malatya, Bingöl ve Tunceli il ve ilçelerinde kaçak elektrik operasyonlarina hiz verdi. Bazi bölgelerde güvenlik güçlerinin de eslik ettigi çalismalar kapsaminda, kaçak elektrik kullandigi tespit edilen abonelerin yani sira kaçak tüketime yardim eden kisiler hakkinda da yasal yaptirimlar uygulaniyor

FIRAT EDAS Kaçak Avinda!

Elazig, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan bölgeye elektrik dagitim hizmeti veren Firat EDAS,  kaçak elektrik kullaniminin önüne geçmek amaciyla il ve ilçelerde güvenlik güçleri esliginde yürüttügü çalismalara hiz verdi. Elazig, Malatya, Bingöl ve Tunceli il ve ilçelerini kapsadigi ticarethane, mesken, tarimsal sulama ve sanayi tarifesinde enerji kullanan yerleri ziyaret eden Firat EDAS uzman ekipleri, sayaçlara ait ölçü devrelerinin kontrollerini gerçeklestirdi. Ziyaretlerde Firat EDAS ekiplerine, bazi bölgelerde güvenlik güçleri de eslik etti.

KAÇAK ELEKTRIK KULLANAN ABONELERE ÜÇ YILA KADAR HAPIS CEZASI

Firat EDAS, kaçak elektrik ile yürüttügü mücadele kapsaminda bu konuya duyarli ve sorumluluk bilinci tasiyan herkesi, Firat EDAS kurumsal web sitesi ve 444 9 186 numarali 7/24 Çagri Merkezi üzerinden, kimlik bilgilerini paylasma zorunlulugu olmadan ihbarda bulunmaya davet ediyor. Kaçak elektrik tüketimi gerçeklestirildigi tespit edilen tesisatlar için Elektrik Piyasasi Tüketici Hizmet Yönetmeliginin 26.,27.,28.,29. ve 30. maddelerine istinaden islem yapiliyor ve kaçak tüketim faturalari düzenleniyor. Ayrica Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesi geregince; abonelik esasina göre yararlanilabilen elektrik enerjisinin, sahibinin rizasi olmaksizin ve tüketim miktarinin belirlenmesini engelleyecek sekilde tüketilmesi halinde kaçak elektrik kullanan kisi hakkinda bir yildan üç yila kadar hapis cezasi için suç duyurusunda bulunulabiliyor. Kaçak elektrik tüketimi gerçeklestirilmesine yardim ettigi tespit edilen kisilere de ayrica yaptirimlar uygulaniyor.