Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 20:08
Advert

Advert

Fırat Çağın'da Mezuniyet Sevinci

Malatya'da yıllardır hizmet veren köklü kreşlerden biri olan Özel Fırat Çağın Kreş 2022 yılı mezunlarını coşkulu mezuniyet töreniyle verdi.

Malatya
Giriş Tarihi : 22-06-2022 22:23
Fırat Çağın'da Mezuniyet Sevinci

Duygu dolu anların yaşandığı mezuniyet töreni öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.
Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet gecesine, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler büyük beğeni topladı, öğrencilerin ve velilerin gönüllerince eğlendiği törende duygu dolu anlar yaşandı. Eğitim hayatlarının ilk diplomasını alan öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okundu. Öğrencilere diplomalarını Özel Fırat Çağın Kreş'in Kurucusu Tuba ORMANCI verdi. Çocukların dans gösterisi sunduğu programda, Balon gösterileri, sihirbazlık gösterileri ve daha birçok etkinlik izleyenlerden büyük alkış topladı. Mezuniyet töreni minik öğrencilerin muhteşem türk bayrağı gösterisinin ardından keplerini havaya atması ile sona erdi.  

Özel Fırat Çağın Kreş'in Kurucusu Tuba ORMANCI, "Bugün, eğitim hayatlarının ilk basamağını tamamlayan öğrencilerimiz adına çok heyecanlı ve gururluyuz. Umuyoruz üniversiteden mezun olacakları günlere de hep birlikte şahitlik ederiz. Okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yıllardır eğitim verdiğimiz okul öncesi eğitim kurumumuzda; çağdaş, kaliteli ve Milli Eğitim müfredatına bağlı eğitimler verdik, vermeye de devam edeceğiz. Oyun bahçesi, 500 metrekare yakın kapalı alana sahip kreşimizde öğrencilerimiz; sanat etkinlikleri, değerler eğitimi, ingilizce, satranç, piyano derslerinin yanı sıra orff-ritim çalışmaları ve görsel sanatlar gibi sosyal eğitimlerin yanı sıra, organik tarımı da yerinde öğrendi, öyleki okulumuzda doğal beslenmeyi destekleyici yürüttüğümüz projeden biri olan doğal tavuk yumurtalarımızı beraber topladık. İlkokula hazırlıkta son derece kapsamlı eğitimi de uygulamaktayız. Ailelerimize çocuklarını bizlere güvenip, emanet ettiği için teşekkür ediyorum. Bugün burada ilk kez karne heyecanı yaşayan çocuklarımız bir kez daha tebrik ediyorum" dedi.

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR