Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 07-12-2021 17:59   Güncelleme : 07-12-2021 17:59

Film Festivali Heyecanı Büyüyor

10. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne sayılı günler kala heyecan gitgide büyüyor. Toplamda 3 dalda 144 film jürinin gözünden geçecek.

Film Festivali Heyecanı Büyüyor

Yönetimi ve organizasyonu Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali 10-14 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak.  10. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne bu yıl 27 uzun metrajlı, 29 belgesel, 88 kısa film başvuru yaptı. Uzun Metraj Yarışması için 10 film seçildi. “Ali'nin Tabiatı” (Levent Çetin), “Bembeyaz” (Necip Çağhan Özdemir), “Bir Düş Gördüm” (Murat Çeri), “Çatlak” (Fikret Reyhan), “İçimdeki Kahraman” (Sinan Sertel), “İki Şafak Arasında” (Selman Nacar), “Koridor” (Erhan Tahhuşoğlu), “Kumbara” (Ferit Karol), “Lacivert Gece” (Muhammet Çakıral) ve “Sardunya” (Çağıl Bocut), 125 bin TL ödüllü En İyi Film kategorisinde yarışacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Malatya Valiliği’nin de destek verdiği 10. Malatya Uluslararası Film Festivalinde verilecek olan özel ödüllerin takdim edileceği sinema emektarlarının isimleri açıklanmıştı.

10. Malatya Uluslararası Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülü; Türk Sinemasında 50. yılını deviren, ‘’Yeşilçam bizim için büyük bir okuldu.” diyerek, müzik dolu bir evden şarkılar söyleyip, bu günlere gelen büyük sanatçı Selma Güneri’ye ve Meslek hayatı boyunca oynadığı, canlandırdığı ve seslendirdiği karakterlerle gönüllere taht kuran büyük usta Turgay Tanülkü’ye takdim edilecek.

Sinemanın Olmazsa Olmazları Ödülü, Oyuncu Emine Gülsüm Göznümer’ e, Sinema Emek Ödülü, Sanat Yönetmeni Sırma Bradley’e ve Işık Şefi Metin Devrim’e, Türk Sinemasına Katkı Ödülü, yapımcı ve dağıtımcı Şükrü Avşar’a verilecek.

>> Ebubekir Atilla