Malatya
Giriş Tarihi : 23-05-2021 11:12   Güncelleme : 23-05-2021 16:11

Filistin Mazlumları İçin Eller Duaya Açıldı

Çöşnük Eyüp Sultan Camisi'nde İsrail'in saldırıları sonucu şehit düşenler için Kur’an-ı Kerim okunarak Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için dua edildi.

Filistin Mazlumları İçin Eller Duaya Açıldı

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İl Müftüsü Veysel Işıldar şunları söyledi. “Bugün sabah namazında bütün şehitlerimizi ve Kudüs’te şehit olan kardeşlerimizi rahmetle yad etmek için ve Filistin'deki Mazlum kardeşlerimizi dualarımıza desteklemek için gençlerimizle burada buluştuk. Cenabı Allah buradaki birliğimizi, gücümüzü, kardeşliğimizi daim eylesin. Peygamber Efendimiz aleyhissalatu vesselam bir hadis-i şerifinde buyuruyor ki sizden biri bir kötülük görürse ona eliyle müdahale etsin. Gücü yetmiyorsa diliyle müdahale etsin. Ona da gücü yetmiyorsa kalbiyle buğz etsin buyuruyor. Biz bugün burada dilimizle dua ettik Cenabı Allah yaptığımız duaların tesrin-i halk eylesin. Peygamber Efendimiz zulm ile Abad olunmaz buyurmuş. Burada bir zulüm ve haksızlık var. Allahu Teala bütün insanlık vicdanını bu manada zulme karşı harekete geçmesini nasip etsin. Cenabı Haktan niyaz ediyoruz ki bu da şu anda dünyanın dört bir tarafında dua programlar gerçekleşiyor. Bunu da görmekten son derece memnunuz Onun için Allahü teâlâ'ya dua ve niyaz edelim.  Bütün mazlum kardeşlerimize Rabbim rahmet eylesin. Ecdadımızın bize bıraktığı kutsallarımızı koruma pahasına harekete geçmeyi Cenabı Hak milletimizin her bir ferdine insanlık ailesinin her bir ferdine bu manada zulme karşı harekete geçme duygusunu nasip etsin diye dua ediyoruz. Bugün de bu manada burada dua ettik. Allahu Teâla dualarımızı kabul ve makbul eylesin inşallah.”

Programa Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İnönü Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ahmet Kızılay,  bazı kurum müdürleri, STK temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş grubu katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – A. Nihat Yavuz