Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 03:12
Advert

Advert

Filistin Kırmızı Çizgimizdir

Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından Dünya Kudüs Günü nedeniyle  yapılan açıklama ile İsrail devleti tarafından Mescid–i Aksa’ya ve Filistinlilere yapılan saldırılar kınandı.

Malatya
Giriş Tarihi : 29-04-2022 16:41
Filistin Kırmızı Çizgimizdir

Malatya Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Behcet Sevgili tarafından dernek binasında yapılan açıklamada, yapılan saldırıların kabul edilemez olduğu ifade edilerek Dünya Müslümanları için birlik olma çağrısında bulunuldu. Sevgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı. “Kudüs ve Mescidi Aksa; Allah celle celalühünün mukaddes kıldığı mekân, Müslümanların ilk kıblesi, 3. Harem–i Şerif ve Kutlu Nebi’nin miraç noktasıdır. Kudüs; Müslümanların, ümmetin vahdet ve birliğinin sembolüdür. Ümmet onunla izzet kazanır ve onsuz da esareti yaşar. Kudüs düştüğünde ümmet düşer, Kudüs düştüğünde insanlık düşer. Bu dava ümmetin ortak davasıdır. Kudüs İslam ümmetinin onurudur, izzetidir, şerefidir. Müslümanlar, Kudüs’ü özgürleştirmek ve işgalci Siyonistlerden temizlemek ile mükelleftirler.

BU KATİLLERE KİM DUR DİYECEK

Bir asra yakındır ümmetin ilk kıblesi, İslam’ın mukaddes toprakları, İslam’ın ve Müslümanların en azılı düşmanları olan Siyonist Yahudilerin işgali altındadır. Büyük şeytan Amerika ve İslam düşmanı Batılı devletlerin desteğiyle barbar Siyonistler İslam ümmetinin onuruna, izzetine, namusuna, kutsallarına göz dikmiş, saldırmaktadır. Siyonist katiller ilk kıblemiz Mescid–i Aksa’nın hürmetini ayaklar altına almakta, orada ibadet eden Müslümanlara saldırmakta, en kutsal üçüncü mabedimize necis çizmeleri ile girmektedirler. Her gün Kudüs’ten, Filistin’in diğer şehirlerinden gelen cinayet ve katliam görüntüleri ekranlara düşmekte; Siyonistler kadın çocuk, genç yaşlı dinlemeden mazlum Filistin halkını katletmektedir. Bu katiller sürüsüne dur denilmezse bugün Kudüs’ün esaret altında olması gibi, yarın İstanbul, Tahran, İslamabad, Kahire, Mekke, Medine ve diğer İslam şehirleri de benzer tabloyla karşı karşıya kalacaktır.

YENİ BİR İNTİFADANIN AYAK SESLERİ GELİYOR

Ey İslam ümmeti! Ey Müslüman idareciler! Ey İslam âlimleri, kanaat önderleri, aydınlar, hürriyetlerine düşkün mü’minler! Gözlerinizi açın! Ümmete emanet olarak bırakılmış olan bu mübarek topraklar için mücadele etmek, sadece Filistin halkına bırakılacak bir sorumluluk değildir. Tüm ümmet yaşananlardan sorumludur ve Kudüs’ün yeniden fethinde, gücü nispetince mesuliyet taşımaktadır. Filistinli Müslümanlar, bütün İslam âleminin yükünü omuzlarında taşıyarak ümmetin izzetini korumaya çalışmaktadırlar. Bakınız aziz İslam kahramanlarının neler yaptıklarına! İntifada Siyonist işgalcilerin de kalbine dayandı. Artık sözde başkentlerinde bile Müslümanların kahredici direnişlerinden emin olmayan, sokaklarda korka korka dolaşan Siyonistler var. Allah’ın izniyle direniş şahlanıyor! Batı Şeria, işgal altındaki 1948 toprakları ve bütün Filistin birer Gazze olma yolunda! Yeni bir intifadanın ayak sesleri Siyonist işgalcilere kâbuslar yaşatıyor. Siyonist işgalcilerin yıkılışı yakındır! Bu, Allah’ın ve O’nun Resulünün müjdesidir. Bugün bizler de bu davaya sahip çıkmaz ve Kudüs’ün özgürlüğü için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmezsek, hepimiz vebal altında kalırız. Zalimlerin esareti altında, zillet içerisinde debelenir ve ebedi âlemde de hesabını veremeyiz. Müslümanların ortak davası olan Kudüs’ü ümmetin vahdetine vesile kılmak, ihtilaf ve suni ayrılıkları bu dava için bir tarafa bırakmak ve Siyonist İsrail’e karşı yekvücut olmak gerekmektedir.

ÜMMET KUDÜS’Ü, KUDÜS ÜMMETİ ÖZGÜRLEŞTİRECEK!

Bilindiği gibi bugün Dünya Kudüs Günü… Bugün Müslümanlar dünyanın dört bir tarafında meydanlara akın etmiş, Kudüs davası için bir araya gelmiş vaziyette. Bugün günlerden Kudüs! Ümmet evlatlarının elleri Kudüs için duada… Yükselen haykırışlar Kudüs için! Gün; Kudüs için feryat etme, fedakârlık yapma, Kudüs davasını omuzlama, Kudüs için feda olma günüdür! Ümmetin özgürlük ve izzeti Kudüs’ün özgürlük ve izzetine bağlıdır çünkü… Gelin hangi millet, parti, tarikat, cemaat ve hareketten olursak olalım, vahdet ve uhuvvet içerisinde, Allah’a dayanarak Kudüs’ün düşmanlarına karşı mücadele edelim! Kudüs’ü özgürleştirerek ümmete özgürlük, bağımsızlık ve izzet yolunu açalım!

A.Vahap Kaygusuz –Ali Nihat Yavuz   

 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR