Malatya
Giriş Tarihi : 12-12-2021 16:03   Güncelleme : 12-12-2021 16:03

Fevzi Çiçek Güven Tazeledi   

Türkiye Ziraat Odaları Birliğine bağlı Malatya Ziraat Mühendisleri Odası 5. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel kurulda mevcut başkan Fevzi Çiçek güven tazeledi

 Fevzi Çiçek Güven Tazeledi   

Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan,  Ziraat Odası İl Koordinatörü Yunus Kılıç ve İlçe Ziraat Odası Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sığırcı, TARSİM Eski Bölge Müdürü Mehmet Ali doğan, Malatya Pancar Üreticileri Kooperatifi Başkanı Celal Şerefhanlı, Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun ve ziraat mühendislerinin katılımıyla Malatya Ticaret Borsası Toplantı salonunda Türkiye Ziraat Odaları Birliğine bağlı Malatya Ziraat Mühendisleri Odası 5. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel kurula tek aday olarak katılan mevcut oda başkanı Fevzi Çiçek güven tazeledi.

Başkan Çiçek açıklamasında  “Odamız bildiğiniz gibi 1954 yılında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ nin çatısı altında Anayasanın 135. Maddesine göre kurulmuş bir meslek odasıdır. 7472 sayılı meslek örgütleri kanununun ilgili yönetmelik ve tüzüğüne göre faaliyet göstermektedir.  Odamız sadece Ziraat Mühendislerini çatısı altında barındıran bir meslek örgütü değil aynı zaman da içerisinde su ürünleri mühendisliği ve balıkçılık teknolojileri mühendisliğini de içinde barındıran bir mühendislik odası olarak faaliyet göstermektedir. Odamıza kayıtlı 502 üyemiz bulunmaktadır. Yeni üyelerimiz de katılmaya devam ediyor. Bunun yanında ilimizde faaliyet Gösteren Ziraat Fakültesi ile birlikte odamız tarafından faaliyetler devam ettirilmektedir. Bizler 2 yılda bir yapılan genel kurul sonunda göreve geliyoruz. Çalışmalarımızda gerek Anayasanın 135. Maddesine dayanılarak, meslektaşlarımızın ve mesleğimizim sahada icra edilmesi ve meslektaşlarımızın haklarının ve yetkilerinin korunması ile ilgili faaliyetleri yürütürken 7472 sayılı kanun gereği meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerinin artırılması amacıyla çeşitli dönemlerde yaptığımız kurs ve eğitimlerle de kendi bilgi ve becerilerini yükseltmek amacıyla birçok faaliyetleri de yürütüyoruz. Ayrıca tarım ile ilgili paydaşlarımızın tamamıyla, resmi kurum ve STK’ larla birlikte sürekli istişare ve işbirliği halindeyiz. Yeni teknolojilerin tarıma dahil edilmesiyle de Tarımsal üretim ve gıda üretiminin temel kaynağı olan meslek grubumuzun faaliyetlerinin arıtılması konusunda çaba serf ediyoruz. Sektörümüzün dışında olan paydaşlarımızda tarımın önemi, tarım alanlarının amaç dışı kullanılmaması, daha verimli, daha kaliteli kullanımı, birim alanda elde edilen verimin artırılması, çiftçilerimizin üretime devamlılığının sağlanması, yeterli ve güvenilir gıdaya ulaşımı konusunda altyapının oluşması konusunda hep birlikte paydaşlarımızla birlikte çalışıyor ve çalışmaya devam ediyoruz. Genel kurulumuzun meslektaşlarımıza, paydaşlarımıza, çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

>> A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit