Asayiş
Giriş Tarihi : 13-06-2017 18:20   Güncelleme : 13-06-2017 18:20

FET֒nün Azerbaycan Sorumlusu Yakalandi!

Malatya Cumhuriyet Bassavciliginca firari olarak aranan ve FETÖ/PDY Terör Örgütünün Azerbaycan sorumlusu oldugu degerlendirilen M.M. isimli sahis Istanbul’da yakalanarak Malatya’ya getirildi, Firari FET֒cü Malatya’da çikarildigi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

FET֒nün Azerbaycan Sorumlusu Yakalandi!

FETÖ Operasyonlarina yönelik, Valilik OHAL Bürosu’ndan yapilan açiklamada; “Cumhuriyet Bassavciliginca; FETÖ/PDY Terör Örgütlerine Yönelik Yürütülen Sorusturma Kapsaminda: Malatya Cumhuriyet Bassavciliginca firari olarak aranan ve FETÖ/PDY Terör Örgütünün Azerbaycan sorumlusu oldugu degerlendirilen M.M. isimli sahis Istanbul ilinde yakalanip ilimize getirilmis çikarildigi adli makamlarca tutuklanmistir.

Hatay Cumhuriyet Bassavciliginca yürütülen sorusturma kapsaminda FETÖ/PDY Terör Örgütünün sifreli haberlesme programi ByLock kullanicisi oldugu tespit edilen ve hakkinda yakalama karari bulunan sahis Ilimiz Dogansehir Polat Jandarma Karakol Komutanligi unsurlarinca icra edilen Adli devriyede gözaltina alinarak 10 Haziran 2017 günü Hatay iline götürülmek üzere Elazig Emniyet Müdürlügü KOM Sube Müdürlügü ekiplerine teslim edilmistir. ETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatli, iltisakli oldugu ve örgütün sifreli haberlesme programi ByLock kullandigi gerekçesiyle daha önce gözaltina alinan Tip Fakültesi Ögrencisi adli kontrol sarti ile serbest birakilmistir. FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatli, iltisakli oldugu ve örgütün sifreli haberlesme programi ByLock kullandigi gerekçesiyle daha önce gözaltina alinan 2 bayan sahis Etkin Pismanlik hükümlerinden faydalanarak adli kontrol sarti ile serbest birakilmistir.

ÜÇ ÖGRETMEN TUTUKLANDI!

Malatya Cumhuriyet Bassavciligi talimatli, Malatya Il Emniyet Müdürlügü TEM Sube Müdürlügünce FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatli ve iltisakli olduklari gerekçesiyle daha önce gözaltina alinan 12 ihraç ögretmenden 3’ü tutuklanmis 9’u adli kontrol sarti ile serbest birakilmistir. FETÖ/PDY Terör Örgütü ile irtibatli, iltisakli oldugu gerekçesiyle daha önce Malatya Il Emniyet Müdürlügü KOM Sube Müdürlügünce gözaltina alinan 5 sahistan Etkin Pismanlik Hükümlerinden faydalanan 3 sahis ve böbrek nakli olan 1 sahis adli kontrol sarti ile serbest birakilmis, 1 sahis ise tutuklanmistir.” Ifadelerine yer verildi.