Malatya
Giriş Tarihi : 30-09-2016 17:47   Güncelleme : 30-09-2016 17:47

FET֒nün algi operasyonu ’Magduriyet’

Adalet Bakani Bekir Bozdag, Fetullahçi terör örgütünün ‘magduriyet’ adi altinda algi operasyonu yaptigini ve 15 Temmuz darbe girisiminin üstünü örtmeye çalistigini söyledi

FET֒nün algi operasyonu  ’Magduriyet’

Adalet Bakani Bekir Bozdag, 13. Ankara Isyurtlari Ürün ve El Sanatlari Fuari açilisina katildi. Burada bir konusma yapan Bozdag, Fetullahçi terör örgütünün ‘magduriyet’ adi altindaki algi operasyonuna dikkat çekerek, "Darbe unutuldu, darbeciler unutuldu, kamudan ayiklananlar toplumun gündeminin ana merkezine oturtuluyor. MHP’ye gidiyorlar, -bakin bu AK Parti FETÖ’cü diye MHP’lileri tasfiye ediyor- diyorlar; CHP’ye gidiyorlar, -bakin bu hükümet FETÖ’cü diye CHP’lileri, laikleri, sosyal demokratlari tasfiye ediyor- diyorlar. Kim hangi lafi duyunca rahatsiz olacaksa ona duymak istedigi o lafi söylüyorlar” ifadelerini kullandi.

TEDBIR ÜLKEYI YÖNETENLERIN ANA VAZIFESIDIR

Bozdag, 15 Temmuz FETÖ tarafindan gerçeklestirilen darbe girisimi ile ilgili, "Cumhurbaskanimizin baskanliginda toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK), 15 Temmuz 2016’yi Demokrasi ve Özgürlükler Günü olarak anilmasini tavsiye etme karari aldi. Bu, o günü unutmamak için son derece önemli bir karardir. Bundan sonraki süreçte bugünü unutmamaya özen göstermemiz lazim. Türkiye, terörle mücadelesini etkin bir sekilde dün yapilanlardan ders alarak gelecekte de sürdürmektedir. Darbe tesebbüsü Türkiye’de tekrarlanmasin diye Türkiye’nin tedbir almasi Türkiye’yi yönetenlerin ana vazifesidir. Türkiye’de pek çok darbe oldu. 60’da darbe oldu tedbir alinmadi, 71 Muhtirasi geldi o zaman hatirlayin hem Senato’da hem Temsilciler Meclisi’nde Meclis Baskanlik Divani’nda muhtira okundu, milletvekilleri kafasini asagi egdiler, muhtirayi dinlediler. Türkiye degisti, simdi bombalarin altinda çalisan bir meclis var. Darbeler tekrar etmesin diye bir sey yapilmadi. eger biz darbe tesebbüslerinden sonra basarili olsun olmasin bu tesebbüslerin Türkiye’de tekrar etmemesi için üzerimize düsen vazifeyi yapip, gereken tedbirleri almazsak Türkiye yarinlarda baska baska darbelerle mutlaka karsilasir. Simdi TBMM, Cumhurbaskanligi Külliyesi, Çankaya Köskü, devletin bütün kurumlari içimizden gelecek darbe ihanetlerine karsi da en iyi bir sekilde donanimli hale getirilmis ve onlara en etkin cevabi verecek sekilde donatilmistir. Ders aldik, bundan sonra cürret edenler karsisinda yapilmasi gereken adimlari attik" diye konustu.

"TÜRKIYE’NIN EN BÜYÜK GÜCÜ YERLI VE MILLI BIR ORDUDUR”

Ordunun yeniden yapilandirilmasi konusunda da adimlar attiklarini vurgulayan Bakan Bozdag, "Türkiye’nin en büyük gücü yerli ve milli bir ordudur. Eger Türk ordusunun içerisinde FETÖ’nün veya baska bir alçagin talimatiyla ölmeye öldürmeye gidenler oldugu sürece Türkiye Devleti güçlü bir devlet olma vasfini sürdüremez. Bizim ordumuzun içinde sadece komutanlarinin emriyle, devletin ve milletin emriyle ve onlari yönetenlerin emriyle, anayasa ve yasalarimiza sadakatle görev yapanlarin olmasi gerekir. Devletin bütün kurumlarinda da böyle olmasi gerekir. Herhangi bir devlet kendisine ihanet edenleri çalistirmak zorunda olursa devlet olma vasfini daha fazla muhafaza edemez. Bütün demokratik hukuk devletleri çalistirdigi kamu görevlilerinin her birinde ayri ayri devlete, millete anayasa ve yasalarina, mesru iktidarlara sadakatin en yüksek düzeyde olmasini arar. Devletler sadakatlerinden süphe ettikleri kamu görevlileriyle çalismak zorunda degildir. Dünyanin hiçbir demokratik hukuk devleti, devlete ve anayasal düzene sadakatinden süphe ettigi kamu görevlilerini devlet bünyesinde istihdam etmez, istihdam edilmesine izin vermez. Bakin SSCB dagildi, Almanya birlesti, pek çok ülke bagimsizligini ilan etti bu ülkelerin hepsinde bir arinma politikasi uygulandi. Komünist sisteme ve rejime bagli, sadakati yüksek olan kamuda çalisanlarin devlet hizmetinden alinmasi ve arindirilmasi diyetine girildi. Sadece Almanya’da 500 bin kisinin kamudan arindirildigini, ayiklandigini görüyoruz. Bütün devletler bu noktada bir sadakat süphesi tasirsa bunun geregini yapar. Almanya’da, Amerika’da DEAS terör örgütüne sadakati üst düzeyde olan ve malum olan birini Almanya veya Brüksel, Paris, Washington kendi kamu hizmetinde istihdam eder mi etmez mi?" ifadelerini kullandi.

“TEK TEK AYIKLANACAK, HIÇ KIMSENIN ENDISESI OLMASIN”

 

Bakan Bozdag sözlerini söyle sürdürdü: "Kendileri terör örgütleriyle irtibatli, üye olanlarla ilgili kamuda hiç kisiye yer vermez ve onlari hukukun önüne çikarip hesap vermelerini isterken Türkiye’nin bu konuda demokratik hukuk devletine sahip çikma ve Türkiye’de bir daha devletin sadakati baskalarina ihaneti devlete olan hainler tarafindan ihanete ugramamasi için tedbir almasini elestirmek fevkalade yanlistir. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hakkidir, varligini korumak için bir hakkidir, birligini korumak için, demokrasimizi korumak için, hukuk devletimizi korumak için ve Türkiye’nin istiklalini korumak için, istikbalde de güçlü olmasini saglamak için atmamiz gereken en önemli adimlardan bir tanesidir. Bu konuda Türkiye adimlarini kararlilikla bundan sonra da atmaya devam edecektir. FETÖ veya bölücü terör örgütü mensuplari devletin içinden tek tek ayiklanacaktir, hiç kimsenin endisesi olmasin. Bu devlete degil, terör örgütüne sadakatleri olanlar bundan böyle devlet hizmetinde asla istihdam edilmeyecektir, onlara dönük tespitler yapildiginda geregi derhal yapilacaktir. Topluma bir korku saliniyor. OHAL nedeniyle veya bu dönemde alinan tedbirler nedeniyle. Kimse korkmasin, kimse endise etmesin ama teröristler endise etsin, bu ülkeye ve bu millete ihanet edenler endise etsin, adalet isteyenler asla endise etmesin. Çünkü hak eninde sonunda yerini bulacak, adalet dogru bir biçimde tecelli edecek, hakliyla haksiz adaletin terazisinde tartilarak en dogru sekilde birbirinden ayrilacaktir. Teröre bulasmamis, terör örgütlerine destek vermemis, darbeye karismamis olan insanlarimizin herhangi bir tereddüt ve endiseye düsmelerine mahal yoktur. Çünkü süreç hukuk içinde hukukun gerektigi bir sekilde isletilmekte, adaletin geregi neyse o yapilmaktadir. Adalet disina çikilmasi, husumet güdülmesi, intikamla hareket edilmesi asla söz konusu degildir. Hepimizin aradigi adaletin yerine getirilmesidir. Biz de bunu yapiyor ve yapmaya da devam edecegiz.">>IHA