Malatya
Giriş Tarihi : 23-04-2017 18:59   Güncelleme : 23-04-2017 18:59

FETÖ Magduru Simitçi

FETÖ Fetullahçi Terör Örgütünün(FETÖ) magdur ettigi Malatya Inönü Üniversitesi Biyoloji Ögretmenligi mezunu Serkan Çetin, geçimini simit satarak sagliyor. Diplomali simitçi, 2008 KPSS sinavinda 80 puan almasina ragmen FETÖ Terör Örgütü yüzünden hakkinin yendigini ve magdur edildigini söyledi

FETÖ Magduru Simitçi

Malatya Inönü Üniversitesi Biyoloji Bölümünden 2005 yilinda mezun olan Serkan Çetin, ekmegini simit satarak kazaniyor.

“HAKKIM YENDI”

Genelde, Kernek Meydani, Fuzuli Caddesi ve Hasan Varol Mahallesinde simit sattigini ve geçimini bu sekilde sagladigini söyleyen Serkan Çetin, “Sokaklarda simit satiyorum. Benden simit alan ve sohbet esnasinda üniversite mezunu oldugumu ögrenenler bu isi neden yaptigimi soruyorlar. Malatya Inönü Üniversitesi Biyoloji ögretmenligi mezunuyum. 2005 yilinda üniversiteyi bitirdim ve is bulmayinca bu isi yapmaya basladim. Su anda sizin de gördügünüz gibi diplomali olarak simit satiyorum. Islerim çok iyi sükürler olsun, iyi kazaniyorum. Ben egitimim için çok para harcadim. Kendimi derslere, okuluma verdim lakin hakkim yendi” ifadelerini kullandi.

“BENIM HAKKIM OLANI VERIN”

Magdur üniversite mezunu Serkan Çetin, 2008 yilinda KPSS’den iyi puan almasina ragmen FETÖ yüzünden atanamadigini söyleyerek, “Üniversite sonrasi bir yandan da KPSS sinavina kendimi hazirladim. 2008 yilinda KPSS sinavindan iyi puan almama ragmen gidemedim. Sizin de bildiginiz gibi 2008 yilinda KPSS sinav sorulari çalinmisti. Bu olay olmasaydi ben atanmistim ve ögretmen olmustum. FETÖ Terör Örgütü tarafindan magdur edildim. 2010 yilindaki KPSS davasina ben de basvuru yaptim. 2010 yilindaki KPSS den de iyi puan aldim ama sinav sorulari çalinmisti. Buradan devlet büyüklerine ricam ediyorum. Benim hakkim olani verin. Ben çok magdurum. Ekmek parami kazanmak için ya seyyar saticilik yapiyorum ya da fistik satiyorum. Lütfen magdur olan insanlarin haklarini verin. Buradan sesleniyorum, KPSS sinavinda puan almis ama magdur edilmis kisiler lütfen sosyal sayfalarda bir araya gelin, sorunlarimizi dile getirin. Biz de magduruz bakin. Çok iyi biliyorum ki sahte diplomalarla kamuda çalisan kisiler var. Yüzlerce, binlerce çalisan lise mezunu sahte diplomali kisi var. Bu FETÖ birçok insanin hayatini karartti. Bunlari Allaha havale ediyorum” diye konustu.