Spor
Giriş Tarihi : 04-02-2018 17:35   Güncelleme : 04-02-2018 17:35

EYMS Cüneyt Çakir’i Istemiyor

Evkur Yeni Malatyaspor’da Süper Lig’in 20. haftasinda oynanan ve 3-1 kaybedilen Antalyaspor maçinin hakemi Cüneyt Çakir’a tepkiler dinmiyor

EYMS Cüneyt Çakir’i Istemiyor

Sari-kirmizili kulübün baskani Adil Gevrek, Cüneyt Çakir’i geriye kalan haftalarda oynayacaklari maçlara istemediklerini söyledi. Antalyaspor mücadelesini IHA’ya degerlendiren Gevrek, kirmizi kart görüp takimini eksik birakan Issam Chebake’ye de gereken cezayi vereceklerini ifade etti. Antalyaspor’u aldigi galibiyetten dolayi tebrik ederek sözlerine baslayan Gevrek, “Son haftalardaki çikisimiz ve iyi oyunumuzu bu maçta sürdürmedik ne yazik ki. Ancak yine de oyuncularimizi mücadelesinden dolayi tebrik ediyorum. Maça gelecek olursak, Malatya’yi ezmeye çalisan iyi niyetli olmadigini düsündügümüz bir Cüneyt Çakir vardi sahada. Ligin ilk yarisindaki Akhisar maçinda 3 puanimiza engel olan Cüneyt Çakir, Antalya maçina verildiginde kafamizda ‘acaba’ diye geçirmedik degil. Maç baslayinca bu düsüncemizde yanilmadigimizi gördük. Penalti pozisyonu tartismali bir pozisyondu. Verilmeye de bilirdi açikçasi. Bu pozisyonla alakali benzer verilmeyen onlarca örnegini gösterebilirim. Ancak hakem takdir hakkini vermekten yana kullandi. Maçin ikinci yarisinda ise yine aleyhimize, bu kez daha agir bir karar vererek oyuncumuzu kirmizi kartla atmasiyla niyetini de net bir sekilde ortaya koydu. O pozisyonda Sadik’a arkadan yapilan hareketin faul oldugunu söylemeye gerek bile yok. Chebake bu pozisyonda araya girip sertlige tepki göstermeye çalistigi esnada direkt kirmizi gördü. Cüneyt Çakir, tereddüt bile etmedi. Pozisyonu bakildiginda Chebake sadece elini kaldiriyor, rakibe karsi fili bir durum yok, cezasi en fazla sari olur. Ama Cüneyt Çakir çok agir bir kararla oyuncumuzu atiyor. Diger taraftan rakip ceza sahasi içerisinde ele çarpan bir top var. Hakem madem gördügünü çaliyor, bunu neden çalmadi peki. Ben artik Cüneyt Çakir’in Malatya’ya karsi iyi niyetli oldugunu düsünmüyorum. Federasyonumuza buradan sesleniyorum, Cüneyt Çakir’i maçlarimiza istemiyoruz” diye konustu.

  “CHEBAKE’YE CEZA GEREKEN CEZA VERILECEKTIR”

  Gevrek, maçta kirmizi kart gören Chebake’ye de gerekli cezayi vereceklerini belirterek, “Kirmizi kart gören oyuncumuz Chebake’nin çok kart gören bir futbolcu olmadigini herkes biliyor. O pozisyonda da niyeti vurmak degildi. Ancak buna ragmen orada olmamasi gerekirdi. Sonuçta yanlis kararla da olsa takimi eksik birakti. Chebake’ye gereken ceza verilecektir” seklinde konustu.