Siyaset
Giriş Tarihi : 13-08-2021 11:29   Güncelleme : 13-08-2021 11:29

 “Esnaflarımızın Bir Dediklerini İki Etmeyiz”

Battalgazi’de düzenli olarak esnaf ziyaretlerini sürdüren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Akpınar Mahallesi esnaflarını ziyaret ederek, sorun ve talepleri yerinde dinledi. Başkan Güder, her zaman esnafın yanında olduğunu ve esnafın kalkınması amacıyla yapılabilecek her türlü çalışmayı desteklediklerini söyledi.

 “Esnaflarımızın Bir Dediklerini İki Etmeyiz”

Her daim esnafın yanında olması ile büyük takdir toplayan esnaf dostu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçede düzenli olarak sürdürdüğü esnaf gezilerine bir yenisi daha ekledi. Başkan Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Akpınar Mahallesi esnaflarını ziyaret ederek, istek, sorun ve talepleri yerinde dinledi. Esnafların sorunlarının çözümü noktasında birim müdürlerine talimatlar veren Başkan Güder, Battalgazi Belediyesi olarak her zaman esnafın yanında olduğunu ve esnafın kalkınması amacıyla yapılabilecek her türlü çalışmayı desteklediklerini söyledi.

BAŞKAN GÜDER: “ESNAF ZİYARETLERİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Esnaf gezilerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz esnaf gezimize Akpınar Mahallesi’nde bulunan esnaflarımız ile sürdürüyoruz. Bu tür ziyaretler bizim için büyük bir avantaj. Bu tür ziyaretlerde ekonomimizin can damarı olan esnaflarımızın sorun ve taleplerini dinleme fırsatı buluyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak bizler o süreçte esnaflarımızın yanında olduk. Esnaflarımızın bir dediklerini iki etmeyiz ve kalkınması için elimizden ne geliyorsa bugüne kadar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Battalgazi Belediyesi olarak o süreçte 60 bin ailemizin yanında olduk ve destek verdik. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla esnaflarımıza kredi destek paketleri verildi. Bu destekler esnaflarımızın feraha çıkmasına neden oldu. Esnaflarımızın işçi bulma noktasındaki sıkıntıları bizlere ilettiler. Yani 500 insanın çalıştığı bir işletmede 150 kişi çalışıyor. İnsanlarımızın iş beğenmediklerini görüyoruz. Yerel yönetimler olarak üstümüze düşen sıkıntıları ise hemen halletme gayreti içinde oluyoruz” şeklinde konuştu.