Malatya
Giriş Tarihi : 18-01-2018 17:50   Güncelleme : 18-01-2018 17:50

“Esnaf Odaya Küs”

Sitma Pinarinda esnaf olan Ismail Akyürek, Bakkallar ve Bayiler odasina adayligini açikladi. Basinla birlikte kahvaltida bir araya gelen Baskan adayi Ismail Akyürek, seçimde 2 bin üyenin oldugu odaya 300-500 kisinin oy kullandigini ve esnafin odaya küstügünü belirtti. Esnafi seçimde çogunlugu saglamak için genel kurula davet eden Akyürek, “Esnafimizla barisacagiz. Sorunlari, sikintilari yönetimimizle birlikte çözmeye çalisacagiz.” dedi

“Esnaf Odaya Küs”

M. ALI GÜNAYDIN

4 Subatta yapilacak Bakkal ve Bayiler odasi seçimi öncesi adayligini açiklayan esnaf Ismail Akyürek, esnafin birçok sorunu olduguna dikkat çekerek, odanin esnafla yeteri kadar ilgilenmedigini ve sorunlarin çözümü noktasi bir sey yapmadigini dile getirdi. Esnafin sorunlari yönetim olarak çözeceklerini öne süren Baskan adayi Ismail Akyürek yaptigi konusmada, “Bir seneye yakindir çalismaya basladik, bu oda baskanligina biz de adayiz. Bunu her konusmamda da belirttim, 18-20 yildir da Sitma Pinarinda esnaflik yapiyorum. Esnafimizin sorunlarini içinde oldugumuz için çok iyi biliyoruz. Ve bu göreve de dinamik, genç, atilgan, girisken yönetimimizle basladik. Yönetimdekiler esnaf olup ve isin içinde olan, ayni sikintilari yasayan, çerezcimiz, büfecimiz, tekel bayimiz, tütüncümüz hepsi bu sorunlari içinde yasayan esnafimizdir. Esnafimizin sorunlari çok, derdi büyük, yani onun derdine çözüm olacak, sorunlarina cevap verecek bir odamiz var ama o odayi yöneten arkadaslarimiz tam sorunlara çözüm getiremiyor ve esnafimizla ilgilenemiyor. Biz bu eksikligi gidermek için odaya aday olduk” dedi.

TÜTÜNCÜLERIN SORUNUNA DIKKAT ÇEKTI

Tütüncü esnafinin sorunu dile getiren baskan adayi Akyürek, odanin sorunu çözme noktasinda bir sey yapmadigini öne sürerek, “Mesela bütün bir tütüncü esnafimizin büyük bir sorunu var, tütünün adini kaçaga çikardilar, bu kaçak degil, kendi öz malimizdir. Adiyaman’da, Malatya’da çiftçilerimizin yetistirdigi ürün, kendi içiyor, kendi satiyor. Bu tütüncü arkadaslarimizin bile yaninda durulmadi. Bugün kendi esnaflarimizin sorunlarindan biri ulusallar. Bununla ilgili bir sey yapilmadi. Bir de yaz geldigi zaman esnafimizin isgaliyet sorunu var, bu durum ne bir belediye ne de baska bir birimle görüsüldü. Insallah seçildigimiz takdirde ve iyi bir duruma geldigimizde bu sorunlara birlikte çözüm bulup hep birlikte, denetimimizle, esnafimizla bu islerin üzerine gidip nerede sorun varsa en hizli sekilde çözmeye çalisacagiz. 4 Subat’ta yapilacak seçimde insallah seçilirsek, yönetimimizle birlikte Valilikle, emniyetle, belediye ile ve hangi kurumla sorunumuz varsa, en iyi sekilde kolaylastirip çözecegiz” diye konustu.

AKYÜREK, ESNAFI SEÇIME DAVET ETTI

Oda üye sayisinin 2 bin civarinda oldugunu ancak seçimde yalniz 300-500 kisinin oy kullandigini ve çogunlugu saglamak için esnafi genel kurula davet eden Akyürek sunlari dile getirdi, “Suan 2 bine yakin, bin 600’e yakin oy kullanan var ve seçimlere katilimlara bakiyorsunuz; 300-500-700 civari. Yani 2 bin kisilik bir odada en fazla 700 kisinin katilmasi anormal bir durum. Bu durumun sebebi, esnaf odasiyla kusmus, niye hizmet alamadigi için, bir seyler yapilmadigi için. Ama insallah biz esnafimizla barisacagiz, o oda hepimizin ve sahip çikmaliyiz. Esnafin yanina gidip sorunlarini dinlemezsen, esnaf küser gider, esnafimizin yanina seçimden seçime degil, her zaman gideceksin. Bunu bir rutin is haline getirecek, bu odadaki baskanin görevidir. Esnafi ziyarette haftada bir bunu bir gelenek haline, mecburiyet haline getirmek zorunda, ne olursa olsun esnafla barismak zorunda. Hep birlikte esnafimizin sorunlarina çözüm bulup ne sorunu varsa bunun üzerine gidecegiz. 4 Subattaki genel kurula bütün esnafimizi davet ediyorum. Yönetimimizle birlikte memleketimizin esnafimizin sorunlarini çözecegiz insallah. Tüm esnafimiza genel kurula katilmayi, çogunlugu saglamayi istiyor ve diliyoruz. Seçimden sonra 300 oyla kazanan kisi bir sey yapamaz ama 2 bin oy alan kisinin sesi daha baska olur.”