Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-04-2021 16:01   Güncelleme : 15-04-2021 16:01

Esnaf Odası Başkanından Öneri

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Pandemi nedeniyle bu yıl iftar çadırlarının açılmayacağını hatırlatarak, İftar çadırlarına harcanan paraların dar gelirlilere yardım olarak verilmesi çağrısında bulundu. Sevap kazanmak istiyorsanız, bir esnafın kirasını, elektriğini, suyunu ödeyin. Bir fukaranın ihtiyacını giderin” diye seslendi.  

Esnaf Odası Başkanından Öneri

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, bu yıl pandemi nedeniyle toplu iftarların yapılmayacağını, ev ziyaretlerinin olmayacağını hatırlatarak,  geçtiğimiz yıllarda bu amaçla tahsis edilen yatırımların dar gelirlilere ulaştırılması çağrısında bulundu. Keskin açıklamasında önerilerini şu şekilde aktardı. “Geçtiğimiz yıllarda oluşan iftar çadırlarında çok büyük bir para harcaması vardı. Büyük bir masraf vardı. Şimdi o parayı fakir fukarayı tespit edecekler. Bunlara Ramazan paketi adı altında gariban insanlara maddi destek götürebilirler. Elektriğini, suyunu ödeyebilirler. Bu şekilde hem hayırlarını yapmış olurlar. Hem de işyeri kapalı olan bir esnafa da bir maddi bir destek yardımı yapabilirler.

İFTAR ÇADIRINA HARCANAN PARAYI DAR GELİRLİ ESNAFA VERİN 

Geçtiğimiz yıllarda Merkez Belediyesi ve İlçe Belediyeleri herkes birbirine bakarak çadır açıyordu. Ama bugün durum farklı. Bu gün bu fakir fukarayı gözetmeyeceksek, eğer bu ayda gözetmeyeceksek hangi ayda gözeteceğiz.  Allah'ın rahmeti ve bereketinin bol olduğu bir aydayız. Bir aydayız Üç aylardan sonra Ramazan'ı şerife ulaştık. İnşallah Cenabı Allah bu hastalıkta bir an önce bizim kurtarsın ama yine de başta söyledim. Belediyelerin çok büyük imkânları var. İftar çadırları bu yıl yok. Bu çadırların yerine fakir fukaraya maddi destek sağlasınlar. İş yapamayan esnafımızın en azından bir aylık kirasını, bir aylık elektrik, bir aylık su parasını ödeyebilirler. Bir de fakir fukara bir en azından bir ay geçimini sağlayacak gıda desteği veya maddi destek sağlayabilirler.  Belediyelerimizin bu konuda ellerinde imkân var. Ellerinde imkânı iyi değerlendirmeleri gerekir.

 A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit (Özel Haber)