Malatya
Giriş Tarihi : 01-04-2018 16:26   Güncelleme : 01-04-2018 16:26

Eski Bakan Dinçer Malatya’da

BILSAM araciligiyla Malatya’da bulunan ve daha önce Milli Egitim Bakanligi ile Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi görevini yapmis Prof. Dr. Ömer Dinçer, “Bir Yönetim Bilimci Gözüyle Siyasetnâmeleri Yeniden Okumak” konulu konferansi öncesi STK’lar, Is Dünyasi, Akademisyenler ve Sosyal Girisimcilerle kahvaltida bir araya geldi

Eski Bakan Dinçer Malatya’da

M. ALI GÜNAYDIN

Daha önce Milli Egitim Bakanligi ile Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi görevini yapmis Prof. Dr. Ömer Dinçer, BILSAM araciligiyla STK’lar, Is Dünyasi, Akademisyenler ve Sosyal Girisimcilerle kahvaltida bir araya geldi. Toplanti öncesi basina açiklamada bulunan BILSAM Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Ibrahim Gezer, “BILSAM olarak; agirlikli olarak is dünyasi, akademik dünya, yine akademik ve is dünyasi arasindaki iliskiler, özellikle yönetim ve ahlak iliskisi, yönetim üretkenlik iliskisi konusunda ülkemizin özellikle katma degeri yüksek ürünlere geçme sürecinin nasil planlanmasina dair meseleler istisare edildi. Bu çerçevede hem is adamlarimiz, hem akademisyen arkadaslarimiz, hem egitim dünyasina bu konuda bir farkindalik kazandirmak, bir duyarlilik olusturmayi amaçlamistik” dedi.

GENÇLERLE BULUSTU

Toplanti ile ilgili açiklamada bulunan BILSAM Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Ibrahim Gezer sunlari ifade etti, “Malum oldugu üzere ülkemizde Milli Egitim Bakanligi, Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi yapmis ve yine daha önceki yillarda Basbakanlik Müstesarligi yapmis ve yillarca ülkemizde önemli görevlerde bulunmus bir siyaset, bir devlet adamimiz, bir egitim ve ayni zamanda bir akademisyen insanimiz misafirimiz oldu. Sayin Prof. Dr. Ömer Dinçer Bey, misafirimiz oldu. Önceki gün Üniversitede Kurtuba Akademik Gelisim Toplulugunun misafiri olarak orada ögrencilerle bir söyleyisi programina katildi, güzel bir program yapildi. Özellikle gençlerimizin akademik gelisiminde kendilerini gelecege hazirlamasinda nelere dikkat etmeleri, kendilerini gelecege bugünden nasil hazirlamalari gerektigi konusunda güzel bir konferans verdi sayin hocamiz. Ve bu sekilde de gençlerimizin hazirlanirken, dikkat edecegi hususlara deginmis oldu!”

“STK’LAR, IS DÜNYASI, AKADEMISYENLER VE SOSYAL GIRISIMCILER…”

Sayin Bakanin STK’lar, Is Dünyasi, Akademisyenler ve Sosyal Girisimciler birlikte istisarede bulunmak üzere bir araya geldiklerini ifade eden Ibrahim Gezer, “Bu çerçevede BILSAM olarak Is adamlarimizdan, akademisyen dostlarimizdan, egitimci arkadaslardan, sosyal girisimcilerden ve sivil toplum temsilcilerinden olusan yaklasik 120 kisilik bir ekiple bir kahvalti programinda bulustuk ve burada da agirlikli olarak is dünyasi, akademik dünya, yine akademik ve is dünyasi arasindaki iliskiler, özellikle yönetim ve ahlak iliskisi, yönetim üretkenlik iliskisi konusunda ülkemizin özellikle katma degeri yüksek ürünlere geçme sürecinin nasil planlanmasina dair meseleler istisare edildi. Bu çerçevede hem is adamlarimiz, hem akademisyen arkadaslarimiz, hem egitim dünyasina bu konuda bir farkindalik kazandirmak, bir duyarlilik olusturmayi amaçlamistik BILSAM olarak. Aksam vakti de BILSAM’in konferans salonunda bir siyaset bilimcinin gözüyle siyasetnameleri yeniden okumak konulu bir konferansi sayin Prof. Dr. Ömer Dinçer Bey verecek. Siyasetnameleri geçmisten günümüze, hem Islam dünyasinda hem diger dünyalarda çok sayida hükümdarlara, sultanlara ya da o dönemin yöneticilerine hitaben yazilmis. Bir siyaset ve devlet adami nasil olmali, bunlarla ilgili nasip ve önerileri içeren çok sayida siyasetnameler var. Saniyorum 60’a yakin siyasetnamenin incelenerek oradan çikan sonuçlarin özetlendigi benzer bir kitap çalismasi da olmustu sayin hocamizin. Bu çerçevede kamuoyuna açik bir konferans programimiz da olacak” seklinde konustu.