Asayiş
Giriş Tarihi : 08-09-2021 14:31   Güncelleme : 08-09-2021 14:31

Eşini Öldüren Sanığın Akıl Sağlığı Yerindeymiş

Doğanşehir ilçesinde 5 yıl önce eşini öldüren sanık için Adli Tıp Kurumu’nda aldırılan rapor da akıl sağlığının yerinde olduğu bildirildi.

Eşini Öldüren Sanığın Akıl Sağlığı Yerindeymiş

Olay, 1 Ekim 2016 tarihinde Doğanşehir’in Kurucuova Mahallesi’nde meydana gelmiş ve Celal Birişik (43) adlı sanık, sabaha doğru 3 çocuk annesi olan eşi Seycan Birişik’i tabanca ile ateş açarak öldürmüş, evinde bulunan tütün işçisi A.H. ise kaçarak kurtulmuştu.

 Olaydan sonra dağlık alana kaçarak 3 gün sonra teslim olan Celal Birişik, eşini evinde bulunan tütün işçisi ile ilişkiye girdiği iddiasıyla öldürdüğünü iddia etmişti.

 Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılaması devam eden Celal Birişik hakkında olay zamanı akıl hastalığı veya zeka geriliği olup olmadığının belirlenmesi için gönderildiği Adli Tıp Kurumu’nda “suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu” şeklinde rapor verildi.

 Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Cumhuriyet savcısı, esas hakkında mütalaasını vererek sanık hakkında “kasten adam öldürme suçundan” cezalandırılmasını talep etti.

Sanığın avukatı Fatih Adak ise, Adli Tıp Kurumu raporunun dosyaya yeni geldiğini ve esas hakkındaki savunmalarını yapmak için süre verilmesini talep etti.

 Mahkeme Heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı ileriki bir zamana erteledi.