Malatya
Giriş Tarihi : 01-05-2017 18:39   Güncelleme : 01-05-2017 18:39

Esas Emekçi Isinin Basinda

1 Mayis Isçi ve Emekçiler Bayrami meydanlarda cosku ile kutlanirken çogu Isçi ve Emekçi taleplerin karsilanmasi için kollari sivadi. Bunlardan biri de hem Ayakkabi Tamirciligi, hem de Muhtarlik yapan Murat Ceylan…

Esas Emekçi Isinin Basinda

Ebubekir Atilla - Özel Haber

Halfeti Mahallesi Muhtari Murat Ceylan, 1 Mayis Isçi ve Emekçiler Bayrami’nda kollari sivadi, tamir tezgâhina oturdu. 1978 yilindan beri ayakkabi tamirciligi yaptigini söyleyen Muhtar Ceylan, hem emekçi, hem de hizmetçi olduklarini kaydetti. Isçi ve Emekçiler Bayraminda tatil yapan insanlarin ayakkabi tamiri yaptirmak ve ihtiyaçlarini karsilamak için geldiklerini belirten Muhtar Murat Ceylan, vatandasin magdur olmamasi için yedi yirmi dört hizmet verdiklerinin altini çizdi. Ceylan açiklamasina söyle devam etti;”  1978 yilindan beri ayakkabi tamirciligi yapiyorum. Baba meslegimiz. 30 Mart 2014 tarihinden itibaren de Battalgazi Ilçesi Halfeti Mahallesi muhtarligi yürütmekteyim.  Bize bayram yok. Tatil oldugu günlerde isçi olsun, memur olsun ayakkabi yaptirmaya geliyor.

HEM EMEKÇIYIZ, HEM HIZMETÇIYIZ

Muhtarlikta halledecek islerini görmeye geliyor. Sadece bugün degil Pazar günleri de tatil yapmiyoruz. Tatil yapmamiz uygun degil. Çünkü biz hem emekçiyiz, hem de hizmetçiyiz. Bize tatil ancak ölünce olur. Biz hizmet etmeyi seviyoruz. Hizmet etmeyi sevdigimiz için de 1 Mayis Isçi ve Emekçiler Bayrami’nda da çalisacagiz. Talepleri karsilamak için çalisacagiz. Talepler karsilanmadigi zaman sikinti olur. Eger gelecegimizi düsünüyorsak, ileriye dönük planlarimiz varsa çalismak zorundayiz. Basarinin en büyük sirri çalismaktir. Suanda hem muhtarlik yapiyorum, hem de hizmet ediyorum. Muhtarlik büroda iki saat durup gitmekle olmuyor. Ben yedi yirmi dört kendi mahalle sakinlerimin hizmetindeyim.”