Asayiş
Giriş Tarihi : 05-08-2012 07:03   Güncelleme : 05-08-2012 07:03

Eroin için özel beton dökmüsler

Türkiye’de ilk kez, piyasa degeri 5 milyon TL’nin üzerinde toplu halde 79 kilo uyusturucu metamfetamin maddesi ele geçirildi. Iran’dan getirilen metamfetamin maddesiyle ilgili olarak 3 Iranli gözaltina alinirken, polis bir baska operasyonda ise 40 kilo eroin ele geçirdi.

Eroin için özel beton dökmüsler

Malatya Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Subesi ekiplerince yapilan bir çalisma sonucunda içerisinde Iran uyruklu H.A.H., F.F. ve H.A. adli sahislarin bulundugu otomobilin bagaj kismi içerisinde bulunan CNG yakit tanki içerisinde toplam 79 kilo 626 gram uyarici nitelikli sivi metamfetamin maddesi ele geçirildi. Ele geçirilen metamfetamin maddesi miktarinin ilk kez bu kadar yüksek oldugu kaydedildi. Olayla ilgili olarak 3 Iran uyruklu sahis gözaltina alinirken, uyarici maddenin yaklasik 5 milyon TL tutarinda oldugu belirtildi.

KALDIRIM BETONU IÇINDE EROIN
Malatya Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Subesi ekiplerince yapilan diger bir operasyonda ise, 40 kilo eroin maddesi ele geçirildi. Pikabin gizli bölmelerinde ele geçirilen eroinin bir kismi, aracin agirlik dengesini saglasin diye araçlara konan beton kütle içinden çikartildi. Kaldirim kenar betonu içine konan eroin, beton kirilarak içerisinden çikartildi. Olayla ilgili olarak E.E., M.Y., G.G. ve I.E. adli süpheliler gözaltina alindi. Yakalanan eroinin piyasa degerinin su anda 600 bin TL oldugu kaydedildi.
Vali Ulvi Saran, Kaçakçilik ve Organize Suçlar Subesi’ni ziyaret ederek, elde edilen basaridan dolayi tebriklerini sundu. Emniyet Müdürü Mustafa Aygün’ün de bulundugu ziyarette Vali Saran, Türkiye’de ilk kez sivi olarak bu kadar büyük miktarda metamfetamin maddesinin ele geçirildigini ve ayni gün baska bir operasyonda ise 40 kilo eroin maddesinin elde edildigini söyledi.