Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 03:23
Advert

Advert

Erman Ilıcak’tan Anlamlı İftar

Vali Aydın Baruş,Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’ın düzenlemiş olduğu Erman Ilıcak Fen Lisesi’nde eğitim gören öğrenci ve velilerine verilen iftar programında bir araya geldi.

Malatya
Giriş Tarihi : 30-04-2022 13:24   Güncelleme : 30-04-2022 13:38
Erman Ilıcak’tan Anlamlı İftar

Erman Ilıcak Fen Lisesi’nde düzenlenen iftar programına Vali Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İş adamları, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, okul öğrencileri ve velileri katıldılar.
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, “Kendi aramızda iftar yapmak isterken düğün yemeği gibi güzel bir etkinlik oldu. Bu akşam özellikle velileri davet etmek istedim, hem anne ve baba olarak, çocuk yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu bilen birisi olarak, bu kadar başarılı bu kadar kıymetli çocuklar yetiştirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Buradaki çocuklar son derece terbiyeli ve aslanlar gibi çocuklar. Bu kadar güzel çocuklar yetiştirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bizde bu güzel çocuklarımıza yakışacak güzel bir okul yapmaya çalıştık.  Ortaya çok güzel bir eser çıktı” dedi.
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, işadamı Erman Ilıcak’a eğitime verdiği katkı ile yaptırdığı Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nde verdiği iftardan dolayı teşekkür ederek, “Erman Ilıcak ile Malatya ne kadar gurur duysa azdır. Bu kadar hayırsever, bu kadar nazik, bu kadar yüreği asıl, kapısı açık, böyle bir Malatyalı ile bende bir Malatyalı olarak ne kadar gurur duysam azdır” dedi.
Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, “Zeki çocukların hepsi burada toplanmış, birde burada kayısının merkezindesiniz.  O nedenle savunma sanayimiz hakkında bilgi vermek istiyorum.  Savunma Sanayi alanında artık her şeyimizi kendimiz tasarlayıp yapabiliyoruz. İlk uçağımız hafif taarruz uçağımız HÜRJET seneye ilk uçuşunu yapacak. İlk savaş uçağımız F-35’lerden daha ileri özelliklere sahip.  Eylül ayında uçağımızı görebileceğiz. Umudumuz seneye 18 Mart’ta uçağımızı hangardan çıkartmak. Şuanda kendi gemisini yapabilen 15 ülkeden bir tanesiyiz. Kendi füzelerini yapabilen sınırlı ülkelerden bir tanesiyiz, insansız hava araçlarında dünyada lideriz.”  diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  işadamı Erman Ilıcak’ın Malatya’nın medarı iftiharı olduğunu ve nezaketi ile herkesin gönlünde taht kurduğunu belirterek, Malatya’ya verdiği katkı ve desteklerden dolayı teşekkür etti.
Vali Aydın Baruş ise, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’a teşekkür ederek, Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi’nin 17 ilden gelen başarılı öğrencilere eğitim verdiğini belirterek, “Ilıcak ailesi Malatya için çok değerli, Sadece Fen Lisesi ile değil, Malatya’nın birçok noktasındaki okulların inşaatında çok değerli katkıları var, Kur’an Kursu ve cami inşaatlarında çok değerli katkıları var. Erman Ilıcak, Darende ilçesine 8 sınıflı bir anaokulu sözü verdiler. Katkı ve destekleri için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR