Malatya
Giriş Tarihi : 12-04-2016 18:34   Güncelleme : 12-04-2016 18:34

Erdogan’in Açtigi Külliye’yi Gezdi

Çalik, Avrupa Parlamenterler Formunun ABD’deki etkinliklerine katildi

Erdogan’in Açtigi Külliye’yi Gezdi

AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili ve TBMM Nüfus ve Kalkinma Grubu Baskani Öznur Çalik, ABD’de Avrupa Parlamenterler Formunun(EPF) düzenlemis oldugu konferans ve oturumlara katildi. Çalik, ayrica Cumhurbaskani Erdogan’in ABD ziyareti sirasinda açtigi Amerika Diyanet Merkezi’ni de ziyaret etti.

Çalik, Avrupa Parlamenterler Formunun(EPF) davetlisi olarak ABD'de düzenlenen etkinliklere katilmak üzere bu ülkeye gitti. Çalik ve beraberindeki heyet,  Washington'da “Küresel Parlamenterler Konferansi”na katildi.

NECIP FAZIL'IN "UTANSIN” SIIRINI DINLEDI

Milletvekili Çalik, ABD’nin ilk çift minareli camisi olma özelligi tasiyan ve Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in son ABD gezisi esnasinda açilisini yapmis oldugu Washington'daki Amerika Diyanet Merkezi’ni ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu. Milletvekili Çalik, buradaki izlenimlerinde Külliye'de egitimden ögretime, kültürel faaliyetlerden sanata, spora her seyin düsünüldügünü belirterek, Türkiye’nin öncülük etmis oldugu bu projeden dolayi gurur duydugunu ifade etti. Çalik; “ABD'de Cumhurbaskanimizin açilisini yaptigi Külliyedeki Müslüman çocuklarimizin egitim gördügü siniflar gurur verici. Külliye'de egitimden ögretime, spordan sanata, kültürel anlamda her sey düsünülmüs. Gurur duydum” dedi. Çalik,  ögrencilerin ders aldigi Külliye'de bir sinifi ziyaret ederek Necip Fazil'in "utansin" siirini okuyan ögrenciyi dinledi. Milletvekili Çalik, , New York'ta ise 12-15 Nisan 2016 tarihleri arasinda “Birlesmis Milletler Nüfus ve Kalkinma Komisyonu 49. Oturumu’nun bitimi ardindan Türkiye’ye dönecek.