Türkiye
Giriş Tarihi : 27-04-2021 17:10   Güncelleme : 27-04-2021 17:10

Erdoğan'dan 'Özel Hastane' Uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Yoğun bakım ve aşı hizmetleri için ücret talep eden Özel Hastanelerle ilgili şikayetlerin geldiğini belirterek, bu durumla karşılaşan vatandaşlara Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirmeleri çağrısında bulundu.

Erdoğan'dan 'Özel Hastane' Uyarısı

 

Koronavirüs tedavi sürecinde Yoğun Bakım ve aşı hizmetleri için bazı Özel Hastanelerden ücret talep edilmesine karşın şikeyeler artınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu Hastanelere çağrıda bulundu. Başkan Erdoğan,” Özel hastanelerde yoğun bakım ve aşı hizmetlerinden dolayı ücret talep edildiğine dair şikayetler alıyoruz. Hukuken bu hizmetler için vatandaşlarımızdan hiçbir ücret talep edilemez" dedi.

Yoğun bakım ve aşı hizmetleri için ücret talep eden bu Hastanelerin tespiti için vatandaşa seslenen Erdoğan,” Yoğun bakım ve aşı hizmetleri sebebiyle ilave ücret talebiyle karşılaşan vatandaşlarımız, bu durumu Sağlık Bakanlığımıza ve Sosyal Güvenlik Kurumumuza bildirirlerse, failler hakkında gereken işlemler derhal yapılacaktır. Çünkü bunların yaptırımı vardır.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla