Malatya
Giriş Tarihi : 08-09-2015 14:54   Güncelleme : 08-09-2015 14:54

Erdogan'dan çok sert terör mesaji

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan Daglica'daki 16 askerimizin ve Igdir'da 14 polisimizin sehit düsmesinin ardindan çok sert açiklamalarda bulunarak, 'Terör örgütünün silahlari birakmasinin disinda görüsülecek müzakere edilecek bir sey yoktur' dedi

Erdogan'dan çok sert terör mesaji

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, tüm millete, akademisyen, sivil toplum kurulusu temsilcilerine seslenerek, "Ülkemize ve milletimize sahip çikmak, hayatimizin diger alanlarindaki tüm farkliliklarindan ayri olarak her birimizin ortak sorumlulugudur. Bunun için birligimize, beraberligimize sahip çikmaliyiz. Yani, yerli olmaliyiz. Yerlilik, bu ülkenin, bu milletin menfaati için gerektiginde kendi çikarlarimizdan vazgeçebilmemizi gerektirmektedir" dedi.

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Cumhurbaskanligi Külliyesi'nde YÖK Baskani Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yönetim Kurulu üyeleri ve üniversite rektörlerini kabul etti. Erdogan, burada yaptigi konusmada, "Genel olarak egitim sistemimizin özellikle de yüksek ögretim kurumlarimizin, üniversitelerimizin meselelerini tartismak, konusmak için yaptigimiz bu toplantiyi maalesef milletçe üzüntü ve öfke içinde oldugumuz bir günde gerçeklestiriyoruz. Pazar günü terör örgütü tarafindan Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bagli Daglica bölgesinde yapilan saldirida 16 askerimizi sehit verdik. Bu sabah da Igdir'da düzenlenen bombali saldirida 13 polisimizi sehit verdik. Daglica'da sehit düsen ve aralarinda tabur komutani olan yarbayimizin da bulundugu askerlerimizle, Igdir'da sehit düsen polislerimize Allah'tan rahmet, yakinlarina,Türk Silahli Kuvvetlerine, emniyet teskilatimiza ve milletimize bassagligi diliyorum. Yarali askerlerimize ve polislerimizi de Allah'tan sifa temenni ediyorum. Daglica'da kaybettigimiz 16 askerimiz ve Igdir'da yitirdigimiz 13 polisimiz Türkiye'nin 30 yili askin bir süredir devam eden bölücü terörle mücadelesinde verdigi sehitler kervanina katildilar. Ay yildizli al bayragimizi göklerde dalgalandirmanin, Istiklal Marsimizi gögsümüzü kabartarak okuyabilmenin, özgürlügümüzü ve demokrasimizi muhafaza etmenin bedelini ödemeye devam ediyoruz. Sairin dedigi gibi, 'Bu ülkede sehitler tepesi hiç bos kalmadi'. Öyle anlasiliyor ki bos da kalmayacak. Yattigi toprak, tuttugu bayrak belli. Bütünüyle sehitlerimizin topraga aktigi her kani bu cografyayi ilelebet vatanimiz olarak tescil eden birer mühürdür" ifadelerini kullandi.
Erdogan, konusmasini söyle sürdürdü:

"Milletimizin 1071'de Alparslan'in ordusunda, 1299'da Osman Gazi'nin arkasinda, 1543'te Fatih'in emrinde, 1920'de Gazi Mustafa Kemal'in önderliginde verdigi mücadelede ayni ruhla ve bu kararlilikla bugün de devam ediyor. Milletimizi bin yildir vatanimiz olarak sahip çiktigimiz, adeta dört elle sarildigimiz Anadolu cografyasindan söküp atmak isteyenler bugüne kadar hep hezimete ugradilar. Insallah, bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin birligine, beraberligine ve dirligine göz dikenler yine ayni akibete ugrayacak, ayni hüsrani yasayacaktir."

"HEDEFLERIMIZ KONUSUNDA BIRLIK OLMALIYIZ"
"Bu vesileyle hangi kökene, hangi mesrebe sahip olursa olsun, tüm milletime, siyasetçilere, medya mensuplarina, aydinlara, akademisyenlere, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine seslenmek istiyorum" diyen Erdogan, "Her karisiyla Anadolu ve Trakya topraklari hepimizin ortak vatanidir. Türkiye'ye 78 milyon vatandasimizin tamaminin ortak devletidir. Bu ülkenin ve bu devletin, 78 milyon vatandasimizin her birine ihtiyaci var. Ayni sekilde bu ülkeye, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne de hepimizin ihtiyaci var. Ülkesini ve devletini kaybedenlerin yürek yakan görüntülerini her gün televizyonlarda seyrediyoruz. Türkiye, bizim ortak hayat alanimiz, ortak sevdamiz, ortak geçmisimiz, ortak gelecegimizdir. Ülkemize ve milletimize sahip çikmak, hayatimizin diger alanlarindaki tüm farkliliklarindan ayri olarak her birimizin ortak sorumlulugudur. Bunun için birligimize, beraberligimize sahip çikmaliyiz. Yani, yerli olmaliyiz. Yerlilik, bu ülkenin, bu milletin menfaati için gerektiginde kendi çikarlarimizdan vazgeçebilmemizi gerektirmektedir. Unutmamaliyiz ki TBMM, hepimizin Meclisidir. Hükümet, hepimizin hükümetidir. TSK, hepimizin ordusudur. Adalet teskilatimizin hakimleri, savcilari hepimiz için vardir. Emniyet teskilatimizin mensuplari hepimizin polisidir. Devletin diger tüm kurumlari da ayni sekilde milletimizin tamamina aittir. Yöntemde, söylemde anlasamiyor olabiliriz ama hedeflerimiz konusunda birlik olmaliyiz" seklinde konustu.