Siyaset
Giriş Tarihi : 11-04-2012 17:23   Güncelleme : 11-04-2012 17:23

Enver Kiraz adayligini açikladi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, yapilacak 34. Il Baskanligi Genel Kurulu'nda il baskanligina aday oldugunu açikladi

Enver Kiraz adayligini açikladi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, yapilacak 34. Il Baskanligi Genel Kurulu'nda il baskanligina aday oldugunu açikladi.

Parti il binasinda basin toplantisi düzenleyen CHP Il Baskani Enver Kiraz, “Ilçe baskanlarimizla, belediye baskanlarimizla, Il Genel Meclis üyelerimizle, Belediye Meclis üyelerimizle, kanaat önderlerimizle, Gençlik ve Kadin Kollarimizla, milletvekilimizle, delegelerle hatta genel merkezimizle bütün parti ile istisare ettim. Cumhuriyet Halk Partisi’ni taniyan, örgütleri bilen, Malatyaliyi, Malatya’nin sorunlarini bilen, yeni Cumhuriyet Halk Partisi’ni özümsemis partimizin bir aile ferdi olarak 34. Olagan Il Kongresi’nde il baskanligina adayim” dedi.

Kiraz, kendisinin 1999 yilindan bu yana CHP içinde oldugunu belirterek, “Ilk olarak Malatya Il Gençlik Kollari Baskanligi yaptim. 2004 yilinda son yapilan Gençlik Kurultayi’nda Gençlik Kollari MYK üyeligi yaptim. Iki dönem Il Yönetim Kurulu üyeligi yaptim. Kurultay delegeligi yaptim. Türkiye’nin en genç kurultay delegesi oldum. Son olarak yaklasik 3 ay önce Genel Baskanimiz  Kemal Kiliçdaroglu tarafindan il baskanligina atandim ve Türkiye’nin en genç il baskani oldum” diye konustu.

Kiraz, il baskani seçilmesi halinde 2014 ve 1015’de yapilacak olan belediye ve milletvekilligi seçimlerinde kesinlikle aday olmayacagini açikladi. Kiraz, seçim sonrasinda parti içi birligi saglama adina çalismalar yürütecegini ifade ederek, CHP’lilerin parti kültürünü ve demokrasi kültürünü benimsedigini kaydetti.