Malatya
Giriş Tarihi : 29-03-2018 15:00   Güncelleme : 29-03-2018 15:00

“En Iyi Hizmet Yolu, Çok Çalismaktan Geçer”

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluslari ile istisare ziyaretleri kapsaminda Anadolu Selçuklu Ocaklari Genel Baskani Ayetullah Geçen ve gençlerle bir araya geldi. Baskan Gürkan, milli ve manevi degerlere sahip gençlerin yetismesinin önemine dikkat çekerek, “Memleketimize en iyi hizmet yolunun, en çok çalismaktan geçtigini bilmemiz gerekir” dedi

“En Iyi Hizmet Yolu, Çok Çalismaktan Geçer”

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, sivil toplum kuruluslari ile istisare ziyaretleri kapsaminda Anadolu Selçuklu Ocaklari Genel Baskani Ayetullah Geçen, ocak yönetimi ve ve gençlerle bir araya gelerek, istisarede bulundu. Gençlerin sorunlarini ve taleplerini dinleyen Baskan Gürkan, gençlerle bir süre sohbet etti. Burada konusan Anadolu Selçuklu Ocaklari Genel Baskani Ayetullah Geçen, Baskan Gürkan’in istisareye verdigi önemden dolayi duydugu memnuniyeti dile getirerek, “Battalgazi diyarinin yigit belediye baskani, Battalgazi diyarinin sehrül emini Selahattin baskanimiza teskilatimizi ziyaretinden dolayi hos geldiniz diyorum.  Baskanimizin gerek Malatyamiza, gerek teskilatimiza yapmis oldugu katkilardan dolayi tesekkür ediyorum. Peygamber Efendimiz diyor ki, “Isi ehline verin” Sayin Baskanimda isin ehli ve daha güzel hizmetler yapacagindan eminiz. Son günlerde kamuoyu yoklamalari yaptigimizda büyük teveccüh var Malatya halkindan. Biz Anadolu Selçuklu Ocaklari olarak sivil bir cemiyetiz. Talebimiz odur ki sivil cemiyetlerin sadece sosyal faaliyetler yapmasi gerektigini düsünüyoruz. Sivil cemiyetlerin siyasete müdahil olmamasi noktasinda bir kanaatimiz var. Biz Anadolu Selçuklu Ocaklari olarak 450 gencimiz ile sayin baskanimizin yanindayiz ve emrindeyiz.  Üzerimize düsen ne olursa, bu noktada biz hazir ve naziriz” Ifadelerini kullandi.

GÜRKAN OCAKLARIN ÖNEMINE DIKKAT ÇEKTI

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan ise, Anadolu Selçuklu Ocaklari Genel Baskani Ayetullah Geçen ve gençlerle istisare yapmaktan dolayi mutlu oldugunu ifade ederek, “Öncelikle Ayetullah Baskanimizin bu güzide ifadelerinden dolayi kendilerine tesekkür ediyorum. Gençlerimizin son dönemlerde milli ve manevi degerlerine bagli olarak yetismesi, bu tür ocaklarda, bu tür fikriyat temelinin alt yapisinin olusmasi önemli bir kavram. Bu tür dernekler olsun, STK'lar olsun, ocaklar olsun, bunlar ayni zamanda insanin fikri temelini olustururken,  ayni zamanda manevi temellerinin yaninda milli, muhafazakâr anlamda, ahlaki anlamda ki tutum ve davranislari da belli bir sinir belirliyor. Ve biz burada yetisen gençlerimiz sokakta yürürken, o yürümelerine dikkat eder ve davranislarinda vatandasin kendilerini örnek teskil edecegine dikkat eder. Söylemlerinde vatandaslara nezaket ve nezahati, kibarligi her zaman ön planda tutar. Ayni zamanda vatan, millet bahis konusu oldugu zaman, gerisi teferruattir deyip, hepsini elinin tersiyle itip,  vatanin ve milletin bütünlügü için canini seve seve ortaya koyan gençlerimizin yetistigi ocaktir. Netice olarak bizlerde yerel yöneticiler olarak, özellikle sivil toplum kuruluslarimizdan gelen fikirleri, görüsleri önemsiyoruz. Netice itibariyla ortak degerimiz Malatya'da milli birlik ve beraberligimizi, vatanimizin ve milletimizin bölünmez bütünlügüne gerekli hassasiyeti gösterme noktasinda ve Türkiye cografyasinin pahali bir cografya olmasi hasabiyle bu cografyada dimdik,  güçlü gençligimizin, güçlü ordumuzun  ve güçlü bir halk yapimizin olmasi lazim. Iste 15 Temmuz hadisesi halkimizin milli birlik beraberligine gösterdigi top yekûn bir mücadelenin sonucudur. Esasinda onu amaçlayanlarin esas amaçlari, Türkiye’de yillarca sürecek bir iç savas, akabinde parçalanmis, bölünmüs bir Türkiye. Ama Cenab-i Allah bu milletin ferasetiyle o tür belalari bu milletin basindan defetti. Bizler memleketimize en iyi hizmet yolunun, en çok çalismaktan geçtigini, kendi üzerimize düsen sorumluluk ve yükümlülügü en iyi sekilde yapmaktan geçtigini bilmemiz gerekir” diye konustu.