Malatya
Giriş Tarihi : 08-11-2016 18:39   Güncelleme : 08-11-2016 18:39

En Büyük Caddelerden Biri Olacak

Malatya Büyüksehir Belediyesi, Tecde-Yesilyurt yolunu, çevre yolu MASTI kavsagina baglayacak 3.5 kilometre uzunlugundaki yolda çalismalarina tüm hiziyla devam ediyor. Tecde, Karakavak, Çilesiz, Fahri Kayahan bölgesindeki trafik sirkülasyonunu aza indirecek olan ve çevre yolunun bati girisindeki trafigi rahatlatacak yol 50 metre genisliginde açiliyor

En Büyük Caddelerden Biri Olacak

Yol güzergahinda bulunan 36 evin kamulastirmasini yaparak yikan Büyüksehir Belediyesi, yolun 1.5 kilometrelik bölümünü 2015 yilinda hizmete açmisti. 2 kilometrelik bölümde ise çalismalarina ara vermeden devam eden Büyüksehir Belediyesi, yol üzerinde bulunan 5 evi daha yikacak. Bostanbasi’nda 2 kilometre uzunlugunda, 30 metre genisliginde açilan Çiftlik Caddesi de planlamalar çerçevesinde, Tecde-MASTI yoluna baglanacak.

 

EN DÜZ CADDELERINDEN BIRI OLACAK

 

Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir çalismalarin devam ettigi yolda incelemelerde bulunup, çalisan personele tatli ikram etti. Yol çalismasi ile ilgili açiklamalarda bulunan Baskan Çakir, Malatya’nin en uzun ve en düz caddesini açtiklarini, yolu gelecek yil Malatyalilarin hizmetine sunmayi arzuladiklarini söyledi. Bölgenin saglikli gelismesi için çok çesitli projeler hazirladiklarini belirten Baskan Çakir, “Kent içinde büyük önem verdigimiz ve üzerinde çok durdugumuz Tecde-Yesilyurt yolunu, çevre yolu MASTI kavsagina bagliyoruz. 3.5 kilometre uzunlugunda 50 metre genisliginde açilan yolumuz Malatya’nin en büyük ve en düz caddelerinden biri. Burada geçtigimiz dönemlerde 24 evin kamulastirmasini yaparak yiktik ve yolumuzun 1.5 kilometrelik bölümünü açtik. Bu yil 17 evden 12 sinin yikimini yaptik. 5 ev sahibiyle de görüsmeye devam ediyoruz. Bu yil 1 kilometrelik bölümünü açiyoruz. Önümüzdeki yil burayi tamamen açmis olacagiz” dedi.

 

PARK PROJESI ÖNÜMÜZDEKI YIL BASLAYACAK

 

Önemsedikleri bir diger konunun da Karakavak bölgesinin saglikli gelismesini saglamak oldugunu dile getiren Baskan Çakir, “Bölgenin cazibe merkezine dönüsmesi için bir dizi çalismalarimiz var. Bu projelerimizden biri olan 270 dönümlük park projemize, 2018 yili içerisinde baslamayi arzuluyoruz.  Projesi hazirlanan parkimiz Malatya da bulunan parklarimizin çok ötesinde bir park olacak. Içinde biyolojik gölet, botanik bahçesi, kültür merkezi, müze gibi birçok yasam alanini içinde barindiracak proje bölgenin nefes almasini saglayacak” dedi.

Haber Merkezi