Malatya
Giriş Tarihi : 28-12-2021 17:35   Güncelleme : 28-12-2021 17:48

Emine Erdoğan Üreten Kadınlar İçin Malatya’ya Gelecek

Saray Mahallesinde Malatya Tüm Üreten Kadınlar Kooperatifinin açılışı yapıldı. Vali Aydın Baruş ve Milletvekili Çalık’ın da katıldığı açılışta kadın kooperatiflerinin önemine dikkat çeken Çalık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı kadın kooperatiflerini yerinde görmesi için Malatya’ya davet ettiğini belirterek, “O da memnuniyetle kabul etti. İnşallah Emine Erdoğan hanımefendinin Malatya’ya gelişi ile birlikte kadın kooperatiflerimizin gücünü bir kez daha tüm Türkiye’ye göstereceğiz.” dedi

Emine Erdoğan Üreten Kadınlar İçin Malatya’ya Gelecek

Malatya Tüm Üreten Kadınlar Kooperatifi (MATÜK) yoğun bir katılımla Saray Mahallesinde açıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren MATÜK Başkanı Halise Can: “İş Birliği Güç Birliği’ sloganıyla kadın emeğini görünür kılmak, değerini ve  kadın istihdamını arttırmak için yola çıkmış bulunuyoruz.  Önce bir araya geldik sonra birlikte çalışmayı öğrendik ve birlikte yol yürümenin bereketine inanmış kadınlar olarak hedeflerimize ulaşmak için hiç bir engele ve kimseye aldırmadan azimle çalışıyoruz. Kadın emeğini görünür kılmak ve hak ettiğiminiz değerin görülmesini sağlayabilmek için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte bizlere her daim destek olan gerektiğinde yol gösteren, yol açan herkese teşekkür ediyorum.  Açılımızın hayırlı olmasını diliyorum.”  diye konuştu.  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise: “Ellerinize yüreğinize sağlık daha öncesinde Battalgazi Belediyesi olarak kadın kooperatifimizi kurduk şuan güzel bir şekilde yol yürüyorlar inşallah sizlerde yapmış olduğunuz çalışmaları en güzel bir şekilde vatandaşla buluşturacaksınız. Biz siyasetçiler, yerel yöneticiler, hükümet olarak her daim sizin yayınızda olacağız yeter ki siz istikametinizi kaybetmeyin, yolunuza emin adımlarla devam edin.” şeklinde konuştu.

“EMİNE ERDOĞAN’I MALATYA’YA DAVET ETTİK”

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da: “Üreten kadınlarımızın en güzel örneğini bugün Malatya’da bir kez daha yaşıyoruz. ‘İş Birliği Güç Birliği’ sloganımızla yola çıktık. Battalgazi Kadın Kooperatifi ile başladık ve bugün Malatya’da 20 tane kadın kooperatifimiz var. Ticaret Bakanlığımız, TKDK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, valilerimiz ve belediyelerimizin iş birliğe ile Malatya’da kadın kooperatiflerimiz çok güçlü ve emin bir şekilde yoluna devam ediyor. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin en önemli ayağı kooperatifler. Ülkenin gelişmesi için kadınlarımızın üretmesi için atılan en önemli adımdır.  Kooperatiflerimize bakanlıklarımızın vermiş olduğu destek çok önemli. Bugün bu 20 kooperatifi ile Malatya Doğu Anadolu bölgesi içerisindeki en güçlü il olarak öne çıkıyor. Bu Malatyalı kadınların gücüdür, kadınların yüz akıdır.   Bu kooperatif çok üretecek Allah nasip ederse çok müşterisi olacak hem internet ortamında hem fiziken pazarlama yapılan yerlerde. Sayın valiliğimiz, belediyelerimiz, STK’larımız kamu kurum kuruluşlarımız kadın kooperatiflerinden mutlaka alışveriş yapsınlar diyorum. O kadınlarımız bu şekilde çok daha heyecanlanacak. Ben sayın cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’a kadın kooperatiflerine vermiş olduğu destek için çok teşekkür ediyorum ve buradan Malatya’mıza kadın kooperatiflerimizi birlikte yeniden görmek, yerinde incelemek üzere Sayın Emine Erdoğan’ı Malatya’ya davet ettik o da memnuniyetle kabul etti. İnşallah Emine Erdoğan hanımefendinin Malatya’ya gelişi ile birlikte kadın kooperatiflerimizin gücünü bir kez daha tüm Türkiye’ye göstereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

“ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE GEÇMENİZİ TEMİN EDECEĞİZ”

Vali Aydın Baruş ise şunları aktardı:  “Hükümetimizin kadın kooperatifleri konusundaki destekleri çok büyük. Kadın kooperatiflerimizin bu desteklerden yararlanması için lütfen girişimci olalım. Bizlere müracaat edin danışmanlık verelim, rehberlik hizmeti sunalım yeter ki kadın kooperatiflerimiz hızlı mesafe alsın Malatya olarak bu gün 20 kadın kooperatifimizin bulunmasından büyük gurur duyuyoruz.  Çünkü bir toplumun ilerlemesi bir toplumda kadın emeğinin karşılığını bulmasıyla orantılı, kadınlarımızın emeklerinin karşılığını bulması ise üretilen ürünleri güzel bir şekilde pazarlanması ve değerini bulması lazım. Pazarlama konusunda elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum. Özellikle kamu alımlarında burada üretilen ürünlerin kamuların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çalışacak firmalar buradaki emekten istifade etmesi noktasında gerekeni yapacağız. Merak etmeyin buradaki emekleriniz boşa gitmeyecek ve her geçen gün büyüyüp gelişeceksiniz.  Benim dileğimin o dur ki tüm üreten kadınlar kooperatifi ileride çok daha büyük üretim tesislerine sahip olacak. Eğer büyük bir iş yerine üretim tesisine ihtiyacınız olduğu takdirde sizlere her türlü kolaylığı sağlayarak organize sanayi bölgesine geçmenizi temin edeceğiz. Bu konuda desteğimiz olacak.  Sanayi Bakanlığımızın özellikle KOBİ’lere vermiş olduğu yüzde 90 hibeyi bulan çok güzel destekleri var bunlardan da istifade etmek lazım.”

 Hanife Yiğit