Malatya
Giriş Tarihi : 09-01-2018 14:38   Güncelleme : 09-01-2018 14:38

“Elestirilerinizden, Övgülerinizden Kuvvet Aliyoruz”

10 Ocak Çalisan Gazeteciler günü dolayisiyla düzenlenen programda Malatya Park Alisveris Merkezi Genel Müdürü Yilmaz Arslan gazetecilerin elestirilerinden, övgülerinden kuvvet ve güç aldiklarini belirtirken Malatya Girisim Gurubu Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Mehmet Kavuk ise projelerinden bahsederek eski sebze hali yerine konut, isyeri ve yurt binasi yapacaklarini söyledi

“Elestirilerinizden, Övgülerinizden Kuvvet Aliyoruz”

>>Hanife Sari

Malatya Girisim Grubu tarafindan 10 ocak çalisan Gazeteciler günü dolayisiyla bir program düzenlendi.   Gazeteciler Cemiyeti Baskani Haydar Karaduman, Basin Ilan Kurumu Il Müdürü Nihat Abaci, Malatya Park Alisveris Merkezi Genel Müdürü Yilmaz Arslan, Malatya Girisim Gurubu Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Mehmet Kavuk, Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ali Er ve birçok basin çalisaninin katilim sagladigi programda konusan Malatya Park Alisveris Merkezi Genel Müdürü Yilmaz Arslan: “Ben 4 yildir görevdeyim, Malatya’da en uzun görev yapan aliveris merkezi müdürüyüm.  Malatya’da en uzun görev yapan alisveris müdürüyüm.  Bu sürede gerek elestirilerinizle gerek övgülerinizle sizi hep yanimizda hissettigimizi, elestirilerinizden övgülerinizden kuvvet aldigimizi, bunun bize güç kattigini söylemek isterim. Zaten bunun için bu tür organizasyonlari biz çok gönüllü yapiyoruz.  Bu bizim için bir görev ya da bir meslek grubunu agirlamaktan öte gönül birligi yaptigimiz, emek birligi yaptigimiz bir gurubun bir araya gelmesi istisare etmesi hasbihal etmesi gibi geliyor. Hepinize çok tesekkür ediyoruz, 10 Ocak dünya çalisan gazeteciler gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandi.  

“MALATYA’DA PRESTIJLI BIR KONUT VE IS YERI PROJEMIZ VAR”

Malatya Girisim Gurubu Yönetim Kurulu Baskan Yardimcisi Mehmet Kavuk ise: “Genel müdürümüzün bahsettigine ilave etmek istiyorum; basin deyince bizim gözümüz, kulagimiz, manevi yapimiz, her seyimiz oluyorsunuz bunu samimi bir beyan olarak anlayin.  Biz bu kurumu kurmaya basladigimiz zaman ismi ne oldun diye bir tartisma açmistik bazi bilgiler toplamistik, Malatya Girisim Grubu olsun diye öneri geldi daha sonra baskanimiz olan Erman beyi bir kaç yil sonra davet ettik o da sag olsun yönetim kurulu baskanligimizi kabul etti.  Bu gün alisveris merkeziyle baslamis olduk o güne göre bankalarda arkamizda durdu, kredilendirmede cömert davrandilar, daha sonra otelimizi hizmete sunduk.  Bu isimleri almak kolay gibi görünür ama bu kolay degildir. 3 kisilik aile topluluklarini sosyal ekonomik bakimdan bir arda zor tutuyoruz. Türkiye’mizin bir eksigi var manen çok iyi akrabalik ve komsuluk münasebetleri oluyor fakat 3-5 kisi ticari konularda çok uzun zaman bir arada gidemiyor. Bir eksigimiz var Avrupalilar bunu farkli ele almis Rönesans’ta baslamislar biz rahmetli hemserimiz Turgut beyin bize ögrettigiyle 30-35 yil oldu serbest piyasa ekonomisine geçis. Çok kolay olmuyor ama biz burada 30 kisi üzerindeki bir kurumu ayakta tutmaya çalisiyoruz ve hepimiz görev almaya çalisiyoruz yönetimde.  Sosyal islerdeki görevde bana ait.  Suanda bizim otel ve avm arasinda bir 32 dönümlük arsamiz vardi buraya bagli ve kalan yere de suanda Malatya’da prestijli bir konut ve is yeri projemiz oldu, ona ait kredileri ve satislara basladik. Malatya çok seye layik. Üzerimize düsen isleri görevleri yapabiliyorsak sizlere hizmet edebiliyorsak ne mutlu bize. Daha iyi günlerde daha güzel günlerde birlikte olalim bu memleket bizim bu memleketi sevmek ülkemizi sevmek bizim görevimiz. 10 Ocak Çalisan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun” diye konustu.

DOGUNUN GELISMESI, O TARAFIN KENDINI KORUMASI IÇIN

Eski sebze halinin son durumuna iliskin yöneltilen soruya da cevap veren Kavuk sunlari ekledi: “Orayi o zamanlar kredi ile almistik. Burayi biraz öne alalim, biraz nakle çevirebilirsek oraya da pesinden alisveris merkezi, belki yurt binasi yapmayi düsünüyoruz. Malatya ya yatirim yapmaktan ortaklarimiz zevk aliyor kimse bir sey istemiyor. Bizim iki tane ilçemiz var biri Battalgazi biri Yesilyurt tesadüf bu, millet yönünü batiya dönmüs.  O batiya dönüs ile suanda sehirlerin bile batisi gelisiyor. Dogunun da gelismesi için o tarafin yöneticileri diyor ki ‘bu tarafa bunu yapin ki bu tarafta hiç degilse kendini korusun ve sehrin batisi da gelissin’ diyor.”