Siyaset
Giriş Tarihi : 14-09-2013 13:25   Güncelleme : 14-09-2013 13:25

"Elektrik sorununun takipçisi olacagiz"

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Agbaba, Malatya’nin her tarafinda elektrik probleminin oldugunu kaydederek, “Malatya’daki elektrik sorununun takipçisi olacagiz” dedi


Milletvekili Agbaba, Dogansehir Ilçesi ve ilçeye bagli köyleri ziyaret etti. Vatandaslarla bir araya gelerek, sorun ve istekleri dinleyen Agbaba, kendisine iletilen her seyi not aldi.
Özellikle kayisi ve elektrikle ilgili kendisine iletilenleri tek tek not alan Agbaba, ziyareti esnasinda yaptigi konusmada, “Kayisiyla ilgili çok önerimiz var. Ama maalesef hükümet ve AK Parti milletvekilleri duymazdan geliyor. Biz bunun mücadelesini verecegiz” dedi.
Agbaba, üreticinin zor durumda oldugunu ve üretilen ürünlerin para etmedigini savunarak, “Sadece kayisi degil çilekte para etmiyor. Malatya’da hayvancilik kötü, kayisi kötü, çilek kötü, tütün kötü. Insanlar artik seker pancari ekmiyorlar. Maalesef iyi olan bir seyimiz yok. Onun için bunu düzeltmek gerekiyor. Nasil düzeltecegiz? Önümüzde bir yerel seçim var. Bunu yerel seçimde düzeltelim diyoruz” diye konustu.
Köylerde yasanan en büyük problemin elektrik kesintileri olduguna dikkati çeken Agbaba, sunlari söyledi: “Bu zamanda hala elektrikle ilgili problem yasiyorsak, elektrik kesildigi için fakir fukaranin boz dolabi yaniyorsa bunun sorumlusu hükümettir. Iste geldigimiz noktanin özeti budur. Paraya gelince sana müsaade etmiyor ve aboneligini iptal ediyor. Kardesim sende hizmetini düzgün yap. Malatya’nin her yaninda elektrik diye bir problem var. Ben bu konunun takipçisi olacagim. Malatya’daki elektrik kesintilerini önümüzdeki günlerde mecliste gündeme getirecegim. Hep beraber hukuki yollara da basvuracagiz. Özellestirme oluncaya kadar böyle bir problem yoktu. Sorun özellestirmeden sonra basladi. Özellestirmenin amaci daha iyi hizmet verip, fiyati düsürmektir. Özellestirmenin amaci istihdam olusturmaktir. Bunlarin hiçbiri saglanmadi.”
Agbaba, hizli trenler ilgili iktidari sert bir dille elestirerek, “Birçok yere hizli tren gelmisken ve önümüzdeki dönem programda varken Malatya’yi almamislar. “Malatya’nin suçu ne?” diye sordum. Maalesef Malatya’nin suçu ve günahi sahiplerinin olmamasi. Bazi arkadaslarimiz genel baskanlarinin söylediklerine itiraz etmiyorlar. Biz Malatya’nin hakkini savunmak için elimizden geleni yapiyoruz” ifadelerini kullandi.