Malatya
Giriş Tarihi : 08-10-2012 10:27   Güncelleme : 08-10-2012 10:27

“Ekonomimiz iyi ve istikrarli bir sekilde ilerliyor”

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Türkiye ekonomisinin Avrupa ülkelerine nazaran iyi ve istikrarli bir sekilde ilerledigini bildirdi.

“Ekonomimiz iyi ve istikrarli bir sekilde ilerliyor”

Öz, Türkiye’de issizligin düsme egiliminde oldugunu kaydederek, ekonominin Avrupa ülkelerine göre önemli bir noktada oldugunu ifade etti.
Yasanan sikintilara ragmen ekonominin iyi ve istikrarli bir sekilde ilerledigine dikkat çeken Öz, “Dünya geneline baktigimizda Avrupa ülkelerine nazaran Türkiye’de issizlik düsüs egiliminde. Ekonomi ham dolsun çok önemli bir noktada duruyor. Dünya ülkelerine baktigimizda önemli bir yerde bulunuyor. IMF Baskani bile Ekonomiden Sorumlu Basbakan Yardimcimiza; “Bu isi nasil yapiyorsunuz? Gelin, ders verin; bütün ülkeler buna göre sekillensin” diyor. Bu her seyin dört dörtlük oldugu anlamina gelmez. Bu ülkede esnafimizin da sikintisi var, isçimizin de var, emeklimizin de var ama dünya sartlarina baktigimizda ekonomisi en iyi ve en istikrarli sekilde giden ülkelerin basinda Türkiye gelmektedir” diye konustu.
Öz, Basbakan ve AK Parti Genel Baskani Recep Tayyip Erdogan’in yapacagi büyük hizmetlerin olduguna vurgu yaparak, “Olagan Genel Kurulumuzu gerçeklestirdik. Sayin Basbakanimiz son kez genel baskan oldu. Ama sunu belirtmek istiyorum ki, Sayin Basbakanimizin bu ülkeye yapacagi daha çok sey var. Genel baskan olarak, Basbakan olarak görev süresi belirli bir sinirda ama Basbakanimizin degisik görevlerde bu ülkeye yapacagi büyük hizmetlerin olduguna inaniyorum. Milletimizin duasi ve destegi Basbakanimizin arkasinda oldugu sürece, bu millete yapilacak daha büyük hizmetlerin olduguna inaniyorum” ifadelerini kullandi.