Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-03-2021 07:07   Güncelleme : 24-03-2021 07:07

Ekmek Fiyatları Kafa Karıştırmaya Devam Ediyor

​​​​​​​ Malatya’da ekmek fiyatlarında belirsizlik vatandaşın kafasını karıştırdı. MESOB tarafından dağıtılan tarifede 200 gram ekmeğin 1,5 TL’ye satılacağı belirtilirken, kimi fırında 150 gramı 1,75 TL ‘ye kadar satılır oldu. Fırıncılar maliyetlerin artışından yakınırken, vatandaş fırınlardaki fiyat dengesizliğini “Fırınlarda tas kayıp” diyerek değerlendirdi.

Ekmek Fiyatları Kafa Karıştırmaya Devam Ediyor

2020 yılı Malatya’da ekmek fiyatlarındaki kararsızlık ile geçti. 2021 yılında da bu fiyat karmaşası devam ediyor. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESOB) ’nın tek resmi tarife olarak duyurduğu ekmek fiyat tarifesine Fırıncılar kulak asmıyor. Fırınlarda Pide Ekmeği başına buyruk fiyatlarla vatandaşlara satılırken, vatandaş ise bu duruma el atılmasını istiyor.

Vatandaşların bu şikayetleri üzerine aynı cadde üzerinde hizmet veren 4 farklı fırındaki ekmek fiyatlarını kontrol eden Muhabirlerimiz adeta pes dedirtecek sonuca vardı. İlk fırında MESOB ’un fiyat tarifesine uyulurken, ikinci fırında Malatya Fırıncılar Odasının belirlediği 150 gram ekmeğe 1.50 TL tarifesine uyulduğu görüldü. Üçüncü ve Dördüncü Fırında ise her iki Esnaf kuruluşunun tarifeleri dahi asılı değildi. Bu fırınlarda 150 gram pide ekmeğinin 1,75 TL’ye satıldığı görüldü.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER