Malatya
Giriş Tarihi : 27-03-2018 16:28   Güncelleme : 27-03-2018 16:28

“Egitimle Daha Hizli ve Daha Iyi Hizmet”

Yogun bakim servislerinde çalisan personele verilen zorunlu egitim sartinin Saglik Bakanligi’ nca uzatilmasini degerlendiren ve egitimin öneminden bahseden Saglik Sen Sube Baskani Mehmet Bingöl, “Egitimin faydalari çok önemli. Çünkü alinan ve verilen egitimle daha hizli bir sekilde, daha iyi bir sekilde hastaya yardimci olunuyor ve hizmet veriliyor. Bu egitimi vermezseniz orada hastaya karsi sikintilarin olusacagini düsünüyoruz.” dedi

“Egitimle Daha Hizli ve Daha Iyi Hizmet”

>>Hanife Sari (Özel Haber)

Saglik Bakanligi’ nin yayimladigi teblige göre yogun bakim servislerinde çalisan personele egitim zorunlulugu sartinin baslama tarihi 31 Aralik 2017’den 31 Aralik 2019’a kadar uzatildi.

Konuyu ele aldigimiz ve personele verilen egitimin önemi hakkinda konustugumuz Saglik Sen Sube Baskani Mehmet Bingöl: “  Tabi ki egitimin faydalari çok önemli. Çünkü alinan ve verilen egitimle daha hizli bir sekilde, daha iyi bir sekilde hastaya yardimci olunuyor ve hizmet veriliyor. Kamuda çalisanlarini söylüyoruz yogun bakimda çalisanlarin nerdeyse tamaminin, çogunlugunun yogun bakim sertifikasi var.  Yogun bakim sertifikasi olmayanlara da aylik veya yilda 3-4 defa bununla ilgili egitimler sunuluyor.  Turgut Özal Tip Merkezi’ne gönderiliyor, baska illere gönderiliyor bu kisiler egitim almalari amaciyla. Orada yogun bakim egitimlerini aldirarak yogun bakimda hizmetler sunuluyor” ifadelerine yer verdi.

“EGITIMLERI VERMEZSENIZ HASTAYA KARSI SIKINTILAR OLUSACAK”

Sözlerine devam eden Bingöl sunlari aktardi: “Gerçekten de Egitim ve Arastirma Hastanesi’nin özellikle yogun bakimdaki hizmet sunumlari üst düzeyde, 5 yildizli otel gibi. Tek kisilik odalar olmasi çok önemli. Egitim ile ilgili bunlar takip ediliyor sertifikasi olan hemsireler ve hasta bakicilari burada görev yapiyor. Bu egitimi vermezseniz orada hastaya karsi sikintilarin olusacagini düsünüyoruz.  Bu egitimi alan arkadaslarimizin burada görev yapmasi önemli.”