Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 11:27
Advert

Advert

“Dünya Gümrük Günü” Sebebiyle Vali Baruş’a Ziyaret

26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında; Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Musa Aydemir, Şube Müdürleri ve müdürlük personeli Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

Malatya
Giriş Tarihi : 26-01-2022 12:42   Güncelleme : 26-01-2022 12:42
“Dünya Gümrük Günü” Sebebiyle Vali Baruş’a Ziyaret

Ziyarette konuşan Fırat Gümrük Bölge Müdürü Musa Aydemir, Dünya Gümrük Günü’nün her yıl ayrı bir tema ile kutlandığını ifade etti. Bu yıl ki temanın “Veri Kültürünü Benimseyerek ve Veri Ekosistemi Oluşturarak Gümrükte Dijital Dönüşümün Arttırılması” olduğunu söyleyerek yapılacak etkinlikler ile çalışmalar hakkında Vali Baruş’a bilgiler sundu.

Gerek dış ticaret hacmimizin artmasındaki çalışmaları gerekse de gümrüklerimizin, sınır kapılarımızın kontrolündeki gayretleri ile çok önemli bir rol üstlendiklerini söyleyen Vali Aydın Baruş; “Malatya Dış Ticaretinin arttırılmasındaki çalışmalarınız ve emekleriniz sebebiyle Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünün tüm çalışanlarına teşekkür ederim. Muhafaza Teşkilatının da kaçakçılık faaliyetlerine yerinde müdahalesi ve suçluların yakalanmasında göstermiş olduğu etkin mücadele sebebiyle de Gümrük Muhafaza Teşkilatına da teşekkür ederek sağlık ve başarı ile çalışma yılı” diledi.

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR