Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 04:17
Advert

Advert

Drijan Aşiretinden Başkan Şavata ’ya Ziyaret

Yazıhan Eski Belediye Başkanı Ali Kaya Drijan Aşiretine mensup işadamları ve kanaat önderleri ile birlikte Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılığı’na atanan Naci Şavata ’yı ziyaret etti.

Malatya
Giriş Tarihi : 23-03-2022 17:40   Güncelleme : 23-03-2022 17:44
Drijan Aşiretinden Başkan Şavata ’ya Ziyaret

Yeşilyurt Belediyesi’nde muhtarlar, gençlik ve spor ile tarımdan sorumlu Başkan Yardımcılığı’na getirilen Naci Şavata ziyaretleri kabul etmeye başladı. Başkan Şavata ’nın ilk ziyaretçileri Yazıhan Eski Belediye Başkanı Ali Kaya, Drijan Aşiretine mensup işadamları ve kanaat önderleri oldu.

Gerçekleştirilen ziyaretten memnun olduklarını kaydeden Başkan Yardımcısı Naci Şavata,” Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildik. Burada Malatyalı hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Yazıhan Eski Belediye Başkanı Ali Kaya, değerli iş insanları ve Drijan Aşiretinin kanaat önderleri bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Bu nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yazıhan Eski Belediye Başkanı Ali Kaya ise,” Değerli büyüğümüz ve aşiretimize mensup olan Naci Şavata beyefendinin Yeşilyurt Belediye Başkanlığına getirilmesi bizleri onurlandırdı ve sevindirdi. Tecrübeli bir isim kendileri. Daha önce de merhum Hamit Fendoğlu’ndan sonra vekaleten ve daha sonra da atama olarak 22 ay Malatya Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu. O dönemdeki başarılarına şahidiz. İnşallah bundan sonraki süreçte Yeşilyurt Belediye Başkanlığı’nda da bu başarıyı sürdürecektir. Kendilerine Drijan Aşireti olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR