Malatya
Giriş Tarihi : 04-05-2016 19:46   Güncelleme : 04-05-2016 19:46

Doydum’un Yarim Asirlik Su Sorunu Son Buluyor!

Malatya Büyüksehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Idaresi (MASKI) Genel Müdürlügü, Arguvan Ilçesi Doydum Mahallesi’nin 50 yillik içme suyu sorununu çözüme kavusturuyor

Doydum’un Yarim Asirlik    Su Sorunu Son Buluyor!

Mahalledeki su sikintisinin yerinde inceleyen Malatya Büyüksehir Belediyesi MASKI Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Doydum Mahallesi ile birlikte çevredeki birkaç mahallenin içmesuyu ihalesinin Mayis ayi içinde yapilacagini ve çalismalarin baslayacagini söyledi. Doydum Mahalle Muhtari Ali Çakmak ve mahalle sakinleri MASKI Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’i köy meydaninda karsiladilar. Dr. Özdemir, “Genel Müdürümüz, bize müjdeli haber getirdiniz mi?” diye soran mahalleliye, “Ihaleden sonra çalismalara basliyoruz” diyerek müjdeli haberi verdi.

 

MUHTAR ÇAKMAK: 50 YILLIK HASRET BITECEK

Arguvan Ilçesi Doydum Mahallesi Muhtari Ali Çakmak, 50 yildir su konusunda büyük sikintilar yasadiklarini belirterek, “2013 yilinda müracaat ettik. Keson kuyu yapilacakti. Maliyeti yüksek çikti. Kaymakamlik ta bu kadar bütçemiz yok dedi. Daha sonra Il Özel Idaresi encümen karariyla yapilmasina karar verildi. O günden bugüne kadar sarkti. Suyumuz gelirse insallah mahallemiz MASKI’nin sayesinde rahatliga ve 50 yil sonra suya kavusacak. Sizlere ancak dua edecegiz. Baska elimizden bir sey gelmiyor. Önceden çesmeye anahtar vuruyorduk. Ev basina 2 – 3 sitil su veriliyordu. Geri kalan su ihtiyaçlarini 2 kilometre ileride bir kaynak vardi. Oradan temin ediliyordu. Zamanla oda yetmedi. Bunun yüzünden herkes göç etti. Köyde kimse kalmadi. Bu su sayesinde göçü önleyerek göç alan bir mahalle olacagiz. Malatya büyüksehir olduktan sonra hizmet gelmeye basladi. Basta Büyüksehir Belediye Baskanimiz Sayin Ahmet Çakir olmak üzere MASKI Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve emegi geçen herkese mahallelim adina tesekkür ediyorum” dedi.

 

DR. ÖZDEMIR: IHALEDEN SONRA ÇALISMALAR BASLAYACAK

Malatya Büyüksehir Belediyesi MASKI Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ise, “Muhtarimizin talebi üzerine kuyuyu Doydum’a getirmek için çalisma baslattik. Doydum ile beraber çevredeki birkaç mahallemizin su sikintisi için Mayis ayi içinde ihale yapacagiz. Daha sonra çalismalar hemen baslayacak. Bu yilin sonuna varmadan da insallah Mahallemizi suya kavusturmus olacagiz. Doydum’a, 4 bin 500 metre içmesuyu hatti, 1 adet terfi binasi ve abone çalismasi yapacagiz. MASKI Genel Müdürlügü olarak tüm ilçelerimizi ziyaret ederek su, kanalizasyon, yagmursuyu drenaj hatti ve fosseptik sikintisi olan mahallelerin sorunlarini çözüme kavusturmaya gayret edecegiz” diye konustu.