Genel
Giriş Tarihi : 06-01-2022 15:49   Güncelleme : 06-01-2022 15:49

Donmak Üzere Olan Yavru Köpeği Maski Personelleri Kurtardı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü personellerinden Mehmet Emekliel, Yaşar Şenses ve Yüksel Hasar, donmak üzereyken buldukları yavru köpeğe yardım elini uzatarak sahiplendiler.

Donmak Üzere Olan Yavru Köpeği Maski Personelleri Kurtardı

Sabahın erken saatlerinde hareketsiz yatan yavru köpeği gören MASKİ personelleri yanına yaklaşarak kontrol ettiler. Nefes alıp verdiğini gören personeller daha sonra yavru köpeği personel servisine alarak ısıttılar. Süt verilen yavru köpek kısa bir zaman sonra kendine geldi. Ardından karton kutudan barınak yapılarak içine konuldu. "Fındık" ismi verilen yavru köpek, birkaç gün daha MASKİ’de bakılıp ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na gönderilecek.

İşe gelirken yerde hareketsiz yatan yavru köpeği fark ettiklerini aktaran MASKİ Personeli Mehmet Emekliel, “Sabah Yüksel Hasar arkadaşlarımızla birlikte servis beklerken yavru köpeği gördük. Öldüğünü düşünürken hafiften nefes aldığının farkına vardık. Hemen atkımızla sarıp sarmaladık. Kuruma getirip ısıtmaya çalıştık. Süt verdik. Kısa bir zaman içinde yavru köpek kendine geldi. Karton kutudan bir barınak yaptık. Halıfileks parçasını keserek kutunun altına yerleştirdik. Sıcak bir ortam hazırladık. Birkaç gün daha burada bakacağız. Ardından Büyükşehir Belediyemizin Hayvan Barınağı’na göndereceğiz” dedi.

Not: http://dosya.maski.gov.tr/  FTP adresinden (Basın Yayın Klasörü)görüntüleri alabilirsiniz.