Asayiş
Giriş Tarihi : 06-10-2021 14:51   Güncelleme : 06-10-2021 14:51

Doktora Saldırdı Tutuklandı

Malatya’da doktor ile Covid-19 testi yapma konusunda tartışan şüpheli, elinde bulunan traş makinesini doktora fırlatarak sağ kaburgasından yaralanmasına neden olmaktan çıkartıldığı mahkemede önce serbest kaldı, Cumhuriyet Başsavcılığı serbest kalmaya itiraz edince tutuklandı.

Doktora Saldırdı Tutuklandı

Olay; Kale İlçe Hastanesinde yaşandı. Doktora giden şüpheli Fatih F. adlı şüpheli burada muayene olmak için rahatsızlığı anlattığında görevli doktor H.Ş.’nin Covit-19 belirtileri gösterdiğinden muayene edemeyeceğini, test yapması gerektiğini söylemesi üzerine aralarında tartışma çıktı.

 Şüpheli şahıs elinde bulunan traş makinesini doktora fırlatarak sağ kaburgasından yaralanmasına neden oldu.

 İhbar üzerine şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Soruşturmanın ardından Malatya Adliyesine çıkartılan şüpheli Fatih F., Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca, serbest kalma kararına itiraz edince, şüpheli hakkında tutuklama kararı verildi.

 Hemşireleri rehin alan cezaevinde

Bu arada, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servis bölümündeki hemşire odasında, 3 hemşireyi kırık bardakla tehdit ederek rehin alan ve daha sonra yakalanıp gönderildiği mahkemece serbest bırakılan şahıs hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine tutuklama kararı çıkan H.A.K. adlı şüpheli, Asayiş Şubesi ekiplerince yakalanarak cezaevine teslim edildi.