Malatya
Giriş Tarihi : 16-11-2016 18:28   Güncelleme : 16-11-2016 18:28

Dogansehir’e Dev Projeler

Ilçe merkezinde, Seker fabrikasi bölge sefligi ile Devlet Su Islerine ait arazilerin Dogansehir Belediyesine devredilmesiyle birlikte harekete geçen Büyüksehir Belediyesi, ilçede eksikligi hissedilen Kültür Merkezi ve Cami projelerini 14 dönümlük bu alan üzerine kuracak

Dogansehir’e Dev Projeler

7’den 70’e kadin-erkek herkesin kullanimina hizmet edecek Kültür Merkezi Projesi tek kat üzerine planlandi. Kültür merkezinin içerisinde 50 m2 sahne, sahne arkasi odalari, kulis odalari, 450 kisilik konferans salonu, her türlü egitim faaliyetlerinin verilebilecegi 4 adet atölye, sergi salonu, idari mekanlar, toplanti salonlari, 100 m2 büyüklügünde kütüphane ve okuma salonu ile bodrum katinda sportif faaliyetler için ayrilmis salonlar yer alacak. Ayni arazi üzerine ilçe geneline hitap edecek ilçenin en büyük camisi de yapilacak.  Projenin hayata geçirilecegi alan üzerinde incelemelerde bulunan Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir ile Dogansehir Belediye Baskani Vahap Küçük projeyle ilgili açiklamalarda bulundular. Buradan da Dogansehir’in Erkenek Mahallesine geçen Baskan Çakir ve beraberindeki heyet, Büyüksehir Belediyesi tarafindan yapilan parki gezerek, vatandaslarla bir araya geldi.

 

“ERKENEK PARKI HAYIRLI OLSUN

 

14 dönümlük alanin Dogansehir Belediyesine devrinin yapildigini belirten Dogansehir Belediye Baskani Vahap Küçük, “Belediyemize devredilen bu alanlara Kültür merkezi ve cami yapmayi hedefliyoruz. Büyüksehir Belediyemiz ile birlikte uyumlu bir sekilde çalisiyoruz. Dogansehir’imize yakisacak bu projelerimizi Büyüksehir Belediyemiz yapacak. Erkenek Mahallemize yapilan parkimiz çok güzel oldu. Mahalle halki buraya büyük ilgi gösterdi. Sagolsun Büyüksehir Belediye Baskanimiz Ahmet Çakir Dogansehir’den hiçbirseyi esirgemiyor. Her zaman bizim yanimizda. Sahsim ve ilçem adina kendisine tesekkür ediyorum” dedi. Dogansehir’in gelisimine katki saglayacak projeleri hayata geçirmek için çalistiklarini belirten Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, Dogansehir Belediyesine devredilen alanlara Dogansehirlilerin kültürel faaliyetlerini gerçeklestirebilecekleri Kültür Merkezi ve cami yapmayi planladiklarini söyledi. 

 

 

“KAPSAMLI BIR MERKEZE IHTIYAÇ VAR”

 

Dogansehir’in böylesine kapsamli bir merkeze ihtiyaç duydugunu ifade eden Baskan Çakir, “Içerisinde sinif, atölye, kütüphane, toplanti salonlari, spor salonu ve 450 kisilik bir konferans salonunun bulundugu merkezi buraya yapacagiz. Ayni ada içerisine bir de cami yapacagiz. Amacimiz her ilçemize böyle merkezleri kazandirmak. Her ilçemizi bu tür donanimlara sahip daha yasanabilir yerler haline getirmek bizleri mutlu eder. Erkenek Mahallesi’nde 6.650 m2 alan üzerine yaptigimiz ve hizmete açtigimiz parkimiz basta çocuklarimiz olmak üzere 7’den 77’ye herkese hitap ediyor. Yürüyüs yollari, futbol ve basketbol sahasi, fitnes alanlari, çocuk oyun gruplari, yesil alanlariyla insanlarimiz burada hosça vakit geçiriyor. Meydan çalismalari, kültür merkezlerinin yapilmasi, spor merkezleri ve parklar ilçedeki yasam kalitesini yükseltiyor.” seklinde konustu.